Стіна дурниць. Як війна Трампа з імігрантами ховає лідерство США у квантових комп'ютерах

23 жовтня 2018, 20:03

Через обмеження в'їзду іноземців в США, наукова галузь країни може втратити ключових фахівців з усього світу. Експерти припускають, що це допоможе Китаю забрати у США звання головного розробника квантових комп'ютерів.

Ні для кого не секрет, що рішення президента США Дональда Трампа часом згубно впливають на різні виробничі сфери його держави. Політик-мільярдер давно махає кулаками в бік Китаю і всього іншого світу, плануючи запровадити додаткові тарифи на продукцію, яка не була вироблена в США.

Відео дня

Спантеличений торговим протистоянням з Китаєм, Трамп уже встиг ввести заборону на використання пристроїв Huawei і ZTE в уряді. А минулого тижня він взагалі підтвердив, що вихід США з Паризької кліматичної угоди був правильним рішенням, оскільки, за його словами, проблема глобального потепління вирішиться сама собою і він не збирається витрачати "трильйони доларів на вигадані дослідження".

Тепер же, від дій американського президента можуть постраждати і вчені-розробники квантових комп'ютерів, а точніше вся галузь квантового програмування США.

Що трапилося?

Згідно з недавнім дослідженням Американського інституту фізики, кількість студентів, які приїжджають в США вчитися на серйозних програмах з фізики, впала на 12% за останній рік.

Як повідомляє The Next Web, крім зниження числа потенційних винахідників, багато визнаних експертів з усього світу також уникають контрактів з технологічними компаніями США через нестабільну візову політику і обмежень в'їзду в країну від адміністрації Трампа.

Що це означає?

Нова міграційна політика США виглядає абсурдно на тлі того, як їх головний економічний суперник - Китай - масово інвестує в розвиток інформаційних технологій, залучає фахівців з усього світу і збирається стати лідером у розвитку штучного інтелекту до 2030 року.

Однією з головних проблем для вчених США може стати розробка квантових комп'ютерів, адже, за різними оцінками, в світі всього існує близько 25 тис. людей, котрих можна вважати експертами в цій галузі.

"Ключова робоча сила в квантовому програмуванні ще більш обмежена. За підрахунками, на планеті існує менше тисячі людей, які займаються передовими дослідженнями у цій сфері", - пише The Next Web з посиланням на The New York Times.

Чому це важливо?

Засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск та керівник Apple Тім Кук висловлювали свою стурбованість діями Трампа з приводу іноземних громадян, але, схоже, що політика американського "імпортозаміщення" вже почала давати свої плоди.

Природно, США, як кузня високих технологій і передова країна в розробці нішевих систем квантового програмування, може втратити через це і без того малу частку висококваліфікованих кадрів та поступитися позиціями іншим країнам.

Причому виглядати це буде досить дивно, враховуючи, що, як на керівних, так і на рядових посадах в головних компаніях-техногігантах США працюють представники абсолютно різних національностей.

Хто від цього постраждає?

Очевидно, що головними жертвами стануть компанії-розробники, які потребують вузькопрофільних фахівців з-за кордону.

Тим більше, зараз політика закриття кордонів може стати дуже несвоєчасною для техносфери США, адже американські компанії тільки почали робити перші серйозні досягнення.

Як раніше писало НВ, група міжнародних дослідників у сприянні з найбільшим виробником апаратного забезпечення IMB довели, що квантові комп'ютери можуть робити обчислення або виконувати алгоритми, які не під силу класичним комп'ютерам.

Вчені побудували квантову схему, що вирішує складну алгебраїчну формулу за допомогою квантової фізики, коли мінімальна одиниця квантової інформації (кубіт) перебуває у двох положеннях одночасно.

Вироблені квантові обчислення поки не несуть в собі ніяких революційних відкриттів або алгебраїчних досягнень, але сам їх факт просуває розвиток квантових комп'ютерів.

За пару місяців до цього, команда Google AI Quantum, що відповідає за розвиток квантових комп'ютерів, презентувала першу версію відкритої платформи Cirq для створення робочих алгоритмів квантового програмування.

Google Cirq - це відкрита платформа з програмним забезпеченням, що дозволяє розробникам пропонувати власні квантові алгоритми, без глибоких знань у квантовій фізиці.

Будь-які користувачі, які зацікавлені в програмуванні, зможуть протестувати свої квантові алгоритми на симуляторах. Кампанія призначена для написання програмного забезпечення, яке буде встановлено на справжніх квантових комп'ютерах в майбутньому.

Попри наміри влади, автори ідеї сподіваються створити продуктивне і комфортне середовище для об'єднання зусиль: "Ми перебуваємо на самому початку розвитку квантового програмування, і відкрите представлення рішень буде перевагою для всіх", - говорив Ендрю Чайлдс, директор Об'єднаного центру квантової інформації та інформатики в університеті Меріленду.

Показати ще новини
Радіо НВ
X