Стати власником Google, Facebook і Microsoft. Українцям дозволили купувати акції іноземних компаній

14 лютого 2018, 16:02

В Україні вступило в дію рішення, згідно з яким громадяни нашої країни отримали право придбання цінних паперів, розміщених на закордонних біржах.

Українці отримали можливість вільно купувати, дарувати, передавати у спадщину іноземні цінні папери (ЦП). Відповідне рішення вступила в дію на початку лютого, повідомив Національний депозитарій України (НДУ).

Відео дня

Для того, щоби придбати акції будь якої компанії – Apple чи Tesla тощо – достатньо подати відповідну заявку і отримати дозвіл від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Державні органи України розраховують, що суттєве спрощена процедура допуску цінних паперів на ринок України дозволить збільшити обсяги торгів на українському фондовому ринку. І зробить його більш привабливим для первинного публічного розміщення.

Згадане рішення скасовує обмеження щодо обсягу іноземних цінних паперів, допущених до обігу на ринку України. Відтепер будь-яка кількість паперів певного випуску – які отримали відповідний дозвіл – може заводитися в країну. Обіг ЦП не обов'язково має відбуватися на біржі.

Раніше в Україні дозвіл на придбання ЦП могли отримати тільки емітенти, у яких є активи в нашій країні. Окрім того, іноземні ЦП могли обертатися тільки на біржі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X