Стандарт Wi-Fi вперше за 14 років отримав оновлення безпеки

27 червня 2018, 13:17

Wi-Fi Alliance, некомерційна група, яка сертифікує продукти Wi-Fi, офіційно запустила наступне покоління свого протоколу безпеки WPA3.

Альянс вже почав сертифікувати Wi-Fi-продукти з підтримкою WPA3, повідомляє Mashable.

WPA2 - це протокол безпеки WiFi, який був стандартом з 2004 року. Найбільше зміна при переході від WPA2 до WPA3 усуває величезний недолік безпеки, який з самого початку переслідував стару систему. Якщо хтось хотів отримати доступ до вашого Wi-Fi-пристрою під WPA2, у них були необмежені, безперешкодні шанси вгадати ваш пароль Wi-Fi.

Відео дня

Для хакерів, які використовують брутфорс - метод, коли сканує використосуючи словник, автоматично вгадуючи різні слова і комбінації, поки він не зламає ваш пароль - ця 14-річна вразливість була подарунком. Наразі хакерам доведеться багато працювати, щоб проникнути в вашу мережу WiFi. WPA3 вирішує цю проблему безпеки, дозволяючи одну спробу введення пароля.

Покращення безпеки торкнулися і версії WPA3 для корпоративних користувачів. Вона отримала підтримку режиму з 192-бітовим шифруванням і ще більш сильним шифруванням під час аутентифікації.

Одночасно представлена ​​програма сертифікації Wi-Fi CERTIFIED Easy Connect, яка спрощує включення в мережу пристроїв з обмеженим інтерфейсом або без дисплея, наприклад, пристроїв інтернету речей. Wi-Fi Easy Connect дозволяє безпечно додавати такий пристрій в мережу Wi-Fi, використовуючи інший пристрій з більш повним інтерфейсом, наприклад смартфон.

WPA3 наразі не є обов'язковим для того, щоб пристрій було сертифіковано Wi-Fi Alliance. Зрештою це станеться, але навіть тоді масове впровадження нових пристроїв з підтримкою WPA3 зажадає багато років. Це дасть хакерам достатньо часу, щоб знайти нові недоліки безпеки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X