Увага на фото. США пропонують нагороду $10 млн за інформацію про російських кіберзлочинців

15 серпня, 12:56
У США пропонують велику винагороду за інформацію про кіберзлочинців (Фото:shmeljov/Depositphotos)

У США пропонують велику винагороду за інформацію про кіберзлочинців (Фото:shmeljov/Depositphotos)

Місія Rewards for Justice опублікувала орієнтування на одного з хакерів проросійського угрупування, яке створило вірус Conti. За інформацію про нього або про будь-кого іншого з п’яти ключових учасників банди обіцяна велика винагорода.

Кіберзлочинці, які створили програму-вимагач Conti, причетні до злому баз закладів охорони здоров'я та державної влади. Їх вважають частиною великого угруповання Trickbot, про яке стало відомо завдяки українському досліднику.

Відео дня

Відомості про те, що автори Conti підтримуються Кремлем, немає. Але ці хакери неодноразово підтримували російську політику. Вважається, що багато членів банди проживають у Росії чи найближчих до неї країнах — як мінімум через недостатній контроль за кібербезпекою в цьому регіоні.

Rewards for Justice, організація, яка займається упійманням злочинців проти національної безпеки США, опублікувала дані про п'ятьох ключових учасників угруповання.

Про чотирьох із них відомо мало. Ні справжніх імен, ні фото, ні віку лише ніки. Ці люди відомі в мережі як Reshaev, Professor, Tramp, Dandis.

П'ятий учасник угруповання переховується під ніком Target. Розслідувачі Державного департаменту США виклали його фото — на знімку зображений чоловік середнього віку у білій будьонівці з червоною зіркою.

Rewards for Justice
Фото: Rewards for Justice

Rewards for Justice закликає всіх, хто знає щось про злочинців, зв'язатися з організацією через Tor.

Показати ще новини
Радіо НВ
X