США і Велика Британія форсують впровадження 5G, Facebook вбиває Tinder. Головне в IT за тиждень

4 травня 2018, 20:02

Експерти і топ-менеджери IT-індустрії розповідають НВ про ключові події тижня, що минає.

радник першого віце-прем'єр-міністра з питань цифрової економіки

5G - пріоритет для адміністрації Трампа. Як заявив Комерційний секретар, технологія 5G потрібна як для військової сфери, так і для розвитку економіки.
І злиття T-Mobile & Sprint, анонсоване на цьому тижні, як не можна краще «прискорить» конкурентів - AT&T і Verizon - з впровадженням нового покоління мобільного зв'язку.

Відео дня

За останні десятиліття це найбільша угода в телекомі в США. Після злиття у компанії буде 120 млн абонентів і 30% частки ринку (AT&T - 33.3% і Verizon - 35.4%). У будівництво мережі 5G вони планують інвестувати $40 млрд протягом 3-х років.

У Великобританії пройшов аукціон на 5G-частоти. За результатами аукціону частоти на 5G були продані дорожче, ніж частоти на 4G в 2.3 ГГц.

Ольга Афанасьєва

виконавчий директор UVCA (Української Асоціації венчурного і приватного капіталу)

Марк Цукерберг, засновник Facebook, залишається одним з головних ньюсмейкерів «світу IT».Так, на цьому тижні під час свого виступу на конференції F8, Марк розповів про заплановані нововведення в соціальних мережах Facebook і Instagram. Наприклад, про створення групових відеочатів, запуск продаж гарнiтур віртуальної реальності Oculus Go, а також сервісу для знайомств з метою довгострокових відносин. І це лякає, адже це ще більше "прив'язує" людей до віртуальної реальності і соціальних мереж. На тлі цього ще більшою важливості набуває mindfulness (усвідомленість моменту, в якому перебуваєш), а також практикування набирає популярності підходу JOMO (joy of missing something) - "радість пропускати події", який приходить на зміну FOMO ("страх пропустити події").

Фінтех-стартап Revolut з українським кофаундером оцінили в $1,7 млрд. Проект підняв раунд інвестицій серії С розміром $250 млн (що приблизно дорівнює загальному обсягу всіх венчурних інвестицій в українські IT-компанії в 2017 році). Інвестором виступив інвестиційний фонд DST Global, заснований мільярдером Юрієм Мільнером. У раунді також брали участь і поточні інвестори проекту - Index Ventures і Ribbit Capital. Всього на даний момент стартап підняв уже $340 млн (за 36 місяців).

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся з керівниками провідних IT-компаній України і ще раз заявив про важливість IT-галузі для економіці країни. Наша Асоціація вже майже 4 роки працює над поліпшенням інвестиційного клімату країни. І радує, що нарешті і з боку держави почалися кроки (або хоча б заклики крокувати) у відповідному напрямку. "Нам потрібні інвестиції. І з боку держави повинні бути незмінні правила. Ми повинні рости в півтора-два рази швидше і більше, ніж інші країни регіону. Хочу, щоб IT був локомотивом цього зростання", - сказав прем'єр-міністр України під час зустрічі і пообіцяв захистити IT-сектор.

Володимир Бондаренко

технічний директор Mauris

На цьому тижні пройшла щорічна конференція для розробників від компанії Facebook - F8. У день відкриття компанія анонсувала запуск сервісу знайомств Facebook, після чого капіталізація Tinder впала на $2 млрд. Також компанія оголосила про повне оновлення Facebook Messenger, а Instagram отримає нові фільтри і ефекти на базі AR-платформи Facebook Camera Effects Platform, анонсованої в минулому році. Одним з головних оголошень став старт продажів Oculus Go - гарнітури віртуальної реальності, яка тепер стала автономною. Тим самим Facebook наблизив можливість впровадження віртуальної реальності в життя.

Усі вражаючі анонси компанії логічні, адже Facebook дійшов до тієї точки, коли впровадження нових технологій стало необхідністю. 99% заробітку цій соціальній мережі приносить реклама, і це її єдине джерело доходів, що небезпечно для будь-якої компанії. Тривожним дзвінком було скорочення аудиторії Facebook з 185 до 184 млн користувачів на добу в четвертому кварталі 2017 року. Даний спад став свідченням того, що компанія досягла свого піку, коли в системі знаходиться основна світова аудиторія. У зв'язку з цим якість доступного контенту погіршується через надмірну захаращеність стрічки рекламою. Тому вихід на нові ринки для Facebook - це найреальніший крок для руху вперед, можливість зміцнити свої позиції і отримати додаткові канали прибутку. Служба знайомств і розваги - статті витрат, на які люди готові витрачати гроші за будь-якої економічної ситуації в країні. Зараз Facebook тестує соціальну мережу у віртуальній реальності, що дозволить об'єднати їм всі існуючі напрацювання в один концепт і створити новий напрямок розвитку соціальних сервісів. Думаю, що на наступному з'їзді вони вже будуть готові запустити цей сервіс в маси.

Наша компанія активно займається реалізацією програмних рішень на технології VR. З нашої точки зору, Oculus Go стануть поштовхом для розвитку технологій віртуальної реальності і створення нового виду контенту для користувачів. Вихід портативних шоломів з високими технічними характеристиками зможе перенести акцент з ігрової індустрії на VR бізнес-додатки.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X