Запитати забули. Знімки з соцмереж можуть таємно використовувати для навчання ШІ

13 березня 2019, 13:06

Компанія IBM створила базу даних з фото для навчання систем розпізнавання осіб за допомогою штучного інтелекту, але не запитала дозволу у авторів і героїв знімків.

Точно відомо, що без згоди людей використовувалися знімки з сайту Flickr, повідомляє Mashable .

Згідно зі звітом, IBM використовувала близько мільйона зображень з платформи для розміщення зображень Flickr для навчання штучного інтелекту розпізнаванню осіб без дозволу людей на фотографіях.

Відео дня

Дані використовувалися для проекту "Diversity in Faces", метою якого є зробити системи розпізнавання осіб більш справедливими і допомогти їм краще ідентифікувати широкий діапазон осіб - в минулому алгоритми штучного інтелекту стикалися з труднощами при розпізнаванні жінок і кольорових людей.

З огляду на потенційні можливості використання технології розпізнавання особи, будь то стеження, пошук зниклих безвісти, виявлення знаменитості сталкерамі або розблокування гаджетів і розумних замків, багато людей можуть не хотіти, щоб їхні обличчя використовували для цього типу навчання ШІ- особливо якщо це пов'язано з визначенням людей за статтю або расою.

Набір даних, які використовує IBM - частина більшої бази на 99 млн фото, яку колишній власник фотосервісу Flickr компанія Yahoo зібрала для дослідницьких цілей. Фото були передані за ліцензіями Creative Commons. У цьому типі ліцензії нічого не говориться про можливість використання осіб людей для навчання штучного інтелекту. Тобто - немає прямого дозволу і прямої заборони на таку діяльність.

При цьому. швидше за все, люди на зображеннях дали дозвіл на завантаження своєї фотографії на Flickr та внесення в список під ліцензією Creative Commons. Але ці люди не мали можливості дати згоду на використання їхніх облич для навчання систем розпізнавання осіб.

Представники IBM прокоментували, що ці знімки перебували в загальнодоступній базі даних, а доступ до фотографій, які будуть використовуватися для навчання штучного інтелекту, отримають тільки перевірені користувачі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X