Працівники Google вимагали припинити проект Пентагону зі створення бойових безпілотників

6 квітня 2018, 07:54
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Понад 3 тисячі працівників Google підписали відкритий лист до керівництва корпорації, вимагаючи відмовитися від участі в програмі Пентагону з розробки штучного інтелекту для бойових безпілотників.

Програма Project Maven, вийти з якої вимагають працівники, передбачає розробку алгоритмів аналізу зображень, отриманих з дронів, для підвищення точності їх ударів, повідомляє BBC.

Відео дня

"Ми вважаємо, що Google не слід займатися бізнесом, пов'язаним з війною. Тому ми просимо компанію закрити Project Maven", - йдеться в листі, адресованому главі корпорації Сундар Пічаї.

Крім того, підписанти вимагають відрегулювати діяльність Google таким чином, щоб ані вона, ані її підрядники не могли брати участь в проектах по створенню бойових технологій в майбутньому.

У відповідь на висловлені побоювання керівник напрямку хмарних сервісів Google Діана Грін запевнила працівників, що нова технологія не буде застосовуватися в озброєннях або використовуватися для управління дронамі. Однак співробітники, які підписали лист, вважають, що інтернет-гігант підриває довіру користувачів і нехтує своєю моральною і етичною відповідальністю.

"Заявлені цінності Google ясно дають зрозуміти: кожен з наших користувачів довіряє нам. Ніколи не ставте це під загрозу. Ніколи. Створення цієї технології для сприяння уряду США в спостереженні за бойовими цілями, яке може привести і до загибелі людей, є неприйнятним", - йдеться в листі.

Про те, що Google дозволяє Пентагону використовувати деякі зі своїх технологій розпізнавання зображень в рамках військового проекту, першим повідомив в березні сайт Gizmodo. Пізніше сама корпорація підтвердила це.

"Maven є широко відомим проектом міністерства оборони, і Google працює над однією з його частин - призначеної для ненасильницьких цілей і використовує програмне забезпечення для розпізнавання об'єктів, доступне будь-якому користувачеві Google Cloud", - сказав представник компанії.

За його словами, технологія, створена на основі відкритих даних, використовується для розпізнавання зображень і призначена для порятунку людських життів, а також для того, щоб позбавити людей "від необхідності виконувати дуже одноманітну роботу".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X