Сноуден презентував додаток для захисту смартфонів від кібершпіонажу

24 грудня 2017, 16:24
Американський програміст, екс-співробітник ЦРУ і Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден створив додаток Haven, яке буде захищати смартфони від втручання кібершпигунів

Про це повідомляє The Associated Press.

Презентація програми відбулася онлайн.

Haven - програма з відкритим вихідним кодом, розроблена для захисників прав людини і тих, хто перебуває в небезпеці. Щоб вловлювати будь-які підозрілі зміни в кімнаті, вона використовує сенсори смартфона: акселерометр (відстежує рухи та вібрацію пристроїв), камеру, мікрофон, сенсор зовнішнього освітлення. Також додаток вміє аналізувати різкі втрати потужності телефоном.

Відео дня

Додаток-захисник було розроблено за допомогою Фонду свободи преси та The Guardian. Громадськість зустріла його суперечливо: хтось зрадів можливості захистити себе, а деякі не довіряють самому Сноудену.

Безкоштовний додаток Haven вже є в Google Play. Його встановили понад 50 тис. осіб.Нагадаємо, що влада Сполучених Штатів звинувачує Сноудена в шпигунстві, в разі повернення додому йому загрожує до 30 років в'язниці. Трамп неодноразово називав Сноудена "зрадником" і підкреслював, що як тільки екс-співробітник АНБ повернеться в країну, його слід стратити.

У жовтні 2016 року колишній працівник Агентства нацбезпеки (АНБ) США Едвард Сноуден, який передав в ЗМІ інформацію про глобальне розвідспостереження американських спецслужб, після чого втік до Росії, заявив, що готовий сісти у в'язницю в США заради того, щоб повернутися на батьківщину.

Показати ще новини
Радіо НВ
X