Смерть порушує угоду. Система PayPal виписала попередження мерцю

13 липня 2018, 10:11

Платіжна система PayPal визнала смерть жінки порушенням умов контракту і зажадала від неї виплатити штраф.

Причиною такої заяви, швидше за все, стала система автоматичних листів, повідомляє BBC.

Британка Ліндсі Дердл померла в кінці травня цього року від раку. Через місяць її вдівець отримав від сервісу електронних платежів PayPal лист, який сповіщає його про те, що своєю смертю покійна дружина порушила умови угоди з компанією, і PayPal може дати справі юридичний хід.

Відео дня

Півтора роки тому у Ліндсі знайшли рак грудей, який швидко поширився в легені і мозок. Вона померла 31 травня, залишивши, в числі іншого, борг в 3200 фунтів PayPal Credit - підрозділу PayPal, які видає споживчі кредити і кредитні карти.

В середині червня вдівець відправив в компанію копії свідоцтва про смерть, заповіту і інших необхідних документів. Через декілька тижнів на його домашню адресу прийшов лист із заголовком "Важливо. Прочитайте уважно", адресований покійній дружини. У листі вказувалося точна сума боргу і говорилося: "Ви порушуєте пункт 15.4 (с) вашої угоди з PayPal Credit, оскільки ми отримали повідомлення про те, що ви мертві... це порушення не підлягає виправленню".

PayPal визнав, що лист був "нетактовним", швидко вибачився перед Хауардом Дердлом, списав борг його покійної дружини і почав внутрішнє розслідування події, давши їй пріоритетний статус. Один із співробітників компанії пояснив Дердлу, що розглядає три можливих сценарії: програмну помилку, погано складений шаблон листа і людську неуважність.

PayPal запевнив вдівця в тому, що причину неодмінно знайдуть і усунуть, однак, оскільки це "внутрішня справа" компанії, про результати розслідування йому не доповідатимуть.

"Я, загалом, перебуваю в нормальному стані та зберіг голову на плечах, і цілком можу розібратися з подібними паперами", - каже Говард Дердл. Шум навколо листа він підняв заради того, щоб привернути увагу до проблеми автоматичних листів, прийнятих у всіх великих компаніях.

Раніше НВ розповідало про те, як в США робот звільнив розробника Ібрагіма Діалло без відома начальства. Виявилося, що менеджер мав переукласти тимчасовий контракт з Діалло, але був звільнений і, ймовірно, не став цим займатися. Контракт закінчився, і система самостійно звільнила працівника. Далі машина розпорядилася заблокувати пропуск Діалло, а потім відключити його робочий аккаунт.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X