Здав з потрохами. Смартфон став свідком у справі про вбивство в США

10 лютого 2021, 09:52

Чоловік з Алабами був засуджений до 16 років тюремного ув’язнення за вбивство своєї дружини, в тому числі - на підставі даних з додатку.

Незважаючи на те, що до засудження Джеффа Уеста привели безліч факторів, дані з програми про здоров’я на його смартфоні зіграли свою роль, повідомляють місцеві ЗМІ.

Відео дня

Уест, як повідомляється, повідомив правоохоронним органам, що він заснув близько 22:30 в ніч смерті своєї дружини в 2018 році.

Однак, згідно з даними з додатку на його телефоні, він зробив 18 кроків з 23:03 до 23:10. У той же час, телефон його дружини, Кет Уест, останній раз рухався, згідно з даними, о 22:54 і записав 87 кроків.

Примітно, що не тільки дані телефону Джеффа Уеста суперечили його твердженням. Доктор Стівен Будро, патологоанатом з Департаменту судової медицини штату Алабама, який давав свідчення на суді, виявив, що удар по голові Кет Уест, швидше за все, не був викликаний падінням. Поруч з тілом Кет Уест була знайдена пляшка абсенту.

Трагічне вбивство Кет Уест і подальше засудження Джеффа Уеста служать нагадуванням про те, що наші технології постійно працюють у фоновому режимі - факт, який поліція не скоро забуде.

Хоча це могло привести до справедливості в разі Кет Уест, легко уявити собі, що аналогічні дані будуть використовуватися абсолютно по-іншому. Житель Гейнсвіллу, штат Флорида, Закарі Маккой, був притягнутий до кримінальної відповідальності за крадіжку зі зломом просто тому, що дані його телефону дозволили йому опинитися поруч з місцем злочину, хоча він був на невинній велосипедній прогулянці.

Вирок Весту — не перший випадок, коли дані трекера здоров’я наводяться в справі про вбивство. У разі смерті 2016 року поліція покладалася на дані Apple Watch жертви, щоб спростувати твердження обвинуваченого. У 2017 році дані Fitbit спростували розповідь чоловіка про смерть дружини. Дані Apple Health App також використовувалися як доказ після вбивства в Німеччині 2016 році.

Раніше НВ писав, що в кінці 2018 року розумний годинник Apple Watch 4 зіграв ключову роль в повідомленні служб екстреної допомоги.

Житель Швеції 34-річний Густаво Родрігес готував обід на плиті, але в цей момент він звалився на підлогу з болем в спині. Він майже не міг пересуватися, і був навіть не в змозі вимкнути плиту.

Датчик виявлення падіння в Apple Watch помітив падіння і запропонував зателефонувати до місцевих екстрених дзвінків. Густаво розповідає, що йому вдалося доповзти підлогою в вітальню, але він не міг встати і дістатися до телефону.

Чоловікові також вдалося зв’язатися за допомогою смарт-годинника з тещею, що живе в сусідній квартирі, щоб вона погасила вогонь на плиті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X