Особиста справа. Чому месенджер WhatsApp опинився у центрі скандалу і чи варто шукати йому альтернативу?

14 лютого 2021, 07:20
НВ Преміум

Світ месенджерів переживає великий переділ: мільярди користувачів WhatsApp і Facebook Messenger, прагнучи захистити свої особисті дані, шукають нові тихі гавані. Їх із широкими обіймами приймають Telegram і Signal. Хоча і тут є деякі нюанси.

Це була бомба уповільненої дії, вважає Зак Доффман, експерт із кібербезпеки і колумніст американського видання Forbes. Він говорить про месенджер WhatsApp, який клянеться у своїй відданості ідеї приватності та захисту особистих даних, а водночас належить корпорації, яка є найжадібнішою у зборі особистих даних.

Відео дня

Балансувати між двома цими крайнощами завжди було непросто. Але тепер ситуація загострилася до краю.

WhatsApp заявив, що ділитиметься частиною конфіденційних даних про своїх користувачів із Facebook. І це стало підставою для колосального скандалу і відтоку користувачів із WhatsApp в інші месенджери. Насамперед у Telegram, творець якого — російський програміст і підприємець Павло Дуров був одним із найзатятіших критиків WhatsApp. Бурхливий сплеск інтересу до себе відчули й інші месенджери, наприклад, Signal.

Навіть далекий від IT-індустрії Ілон Маск не залишився осторонь від скандалу, опублікувавши у Twitter коротке, але ємне повідомлення з двох слів: «Використовуйте Signal».

Чому це відбувається? І чи варто дійсно прощатися з улюбленим месенджером?

Що трапилося із WhatsApp?

Розмови про те, що ера WhatsApp, який іноді називають «батьком усіх месенджерів», рухається до заходу, почалися ще у 2014 році. Одразу після того, як творці WhatsApp Браян Ектон і Ян Кум продали своє дітище Facebook за нечувані $4 млрд.

Однак керівник Facebook Марк Цукерберґ щосили заявляв, що Facebook не втручатиметься у діяльність WhatsApp. І неодноразово називав WhatsApp найбезпечнішим месенджером.

Як і у випадку з Instagram, ще одним великим сервісом, який купив Facebook, Цукерберґ клявся не втручатися, не об'єднувати послуги тощо. Фактично він багато років присипляв пильність громадськості, яка побоювалася, що під крилом у Цукерберґа опиниться добра половина світового інтернету.

Побоювання стали цілком виправданими.

Показати ще новини
Радіо НВ
X