Знайдеться все. Пошуковик Microsoft Bing занадто доброзичливий до дитячого порно - дослідження

11 січня 2019, 13:00

Ізраїльський стартап розслідував, як пошукова система Microsoft Bing фільтрує заборонений контент. Виявилося, пошуковик не тільки пропускає дитяче порно, а й пропонує схожі матеріали.

Попри імпотентну вітчизняну правозахисну систему (особливо в сфері онлайн-безпеки), в Україні існує Закон "Про захист суспільної моралі".

Деякі пункти цього документа передбачають кримінальну та адміністративну відповідальність за "виробництво, зберігання, поширення надання доступу або пропозицію" дитячої порнографії.

Відео дня

Так що, будьте обережні, вбиваючи в пошук Microsoft Bing навіть такі безневинні словосполучення, як "діти, відео". Виявилося, що ця пошукова система дозволяє доступ до заборонених матеріалів в мережі.

Про це дізнався ізраїльський стартап AntiToxin, що спеціалізується на онлайн-безпеці. Як передає видання Tech Crunch, в пошуку Bing легко знайти зображення з дитячою порнографією. Крім цього, система пропонує додаткові ключові слова, за якими можна знайти ще більше забороненого контенту.

Наприклад, якщо вбити в пошуковику Microsoft "дитяче порно", "порно CP" (сhildren porn) або "голі діти", ви отримаєте нелегальні зображення.

Важливо, що натрапити на такий контент можна випадково. До пошукового запиту "Omelge Kids" (популярний серед тінейджерів додаток для відеочатів) Bing автоматично пропонує додати "Omelge Kids дівчата 13", що також виводить на дитяче порно. Клікнувши на картинку, пошуковик показує ще більше схожих заборонених матеріалів.

AntiToxin
Фото: AntiToxin

Команда AntiToxin проводила розслідування близько тижня, через версію пошукача Bing для робочого столу з виключеною функцією безпечного пошуку.

"Ці результати не відповідають нашим стандартам і політиці. Ми негайно вжили заходів щодо їх усунення, і ми також хочемо запобігти будь-яким іншим подібнім порушенням в майбутньому. Ми навчаємось з цього, щоб удосконалюватися в майбутньому", - розповів Tech Crunch віце-президент Microsoft Bing & AI Джорді Рібас.

Попри те, що в Microsoft заявили про призначення спеціальної команди, яка займається вирішенням цієї проблеми, в AntiToxin кажуть, що деякі пошукові запити все ще пропонують нелегальний контент.

Це не перший подібний випадок, адже близько місяця тому, та ж компанія AntiToxin виявила, що в месенджері WhatsApp існує безліч груп, в яких поширюють дитяче порно.

Окрім цього, в Google Play були сторонні додатки, які допомагали знайти такі групи в месенджері і займалися просуванням реклами в Google та Facebook. Після інциденту, WhatsApp видалив заборонені групи з месенджера, а Google і Facebook заблокували додатки, які займалися рекламою і допомагали їх знаходити.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X