Сюди дивись! ФБР змусило підозрюваного розблокувати iPhone за допомогою Face ID

2 жовтня 2018, 14:14

Під час обшуку ФБР змусило підозрюваного подивитися на свій iPhone, щоб розблокувати його через Face ID.

Це перший задокументований випадок подібного примусового розблокування iPhone X, пише The Verge.

У серпні ФБР провело обшук в будинку якогось Гранта Міхальськи, в пошуках доказів того, що він посилав або отримував дитячу порнографію. Вони були озброєні ордером на обшук, що дозволило їм обшукати комп'ютер Міхальськи, а під час рейду агенти знайшли також його Phone X.

Відео дня

Агенти, які знайшли iPhone, попросили Міхальськи розблокувати пристрій за допомогою Face ID, що він і зробив. Вони "помістили телефон в режим польоту і оглянули його, переглянувши файли і папки вручну і задокументувавши результати". Відзначається, що Міхальськи не знав, що має право відмовитися від подібної процедури.

Минулого року суди в США затвердили, що існує різниця між засобами біометричної ідентифікації для захисту смартфона і паролями, які вводяться в смартфон. У США примус когось видати пароль класифікується як свідчення проти себе, що може бути незаконним. При цьому щодо нові системи на кшталт Touch ID і Face ID поки не захищені законодавчо.

Тепер у влади виникла необхідність розблокування смартфона через Face ID для потреб правоохоронних органів. Міхальськи співпрацював зі слідчими органами, і співробітники ФБР змогли швидко розблокувати смартфон, не вдаючись до використання пароля. Проте вони запросили і отримали другий ордер на обшук, який дозволить їм більш ретельно вивчити пристрій. Однак, цього разу їм не доведеться знову звертатися до підозрюваного для розблокування пристрою за допомогою Face ID.

У розпорядженні правоохоронних органів є пристрої, які дозволяють обходити парольне блокування смартфона.

Показати ще новини
Радіо НВ
X