Відходить епоха. Apple дозволить Siri бути не тільки «жінкою» за замовчуванням

1 квітня 2021, 12:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Компанія Apple додала два нових голоси для Siri англійською мовою, а також дозволить користувачам обирати, яку версію голосового помічника вони хочуть використовувати — з жіночим чи чоловічим голосом.

Apple найняла нових людей для роботи з голосами, а потім пропустила їх через свій нейронний механізм перетворення тексту в мову. TechCrunch вважає, що вони звучать більш природно, з кращою інтонацією та більш плавними переходами між різними словами.

Відео дня

Сірі стане першим голосовим помічником, у якого не буде "статі" за замовчуванням — користувач нарешті отримає можливість самостійно вибирати, який голос він хоче почути. Звичайно, це можна було зробити і раніше, але за замовчуванням Сірі, як і багато інших подібних помічників, були "жінками".

Це часто ставало предметом дискусій — деякі експерти відзначали, що таке рішення є сексистським.

"Оскільки голос більшості голосових помічників є жіночим, це сигналізує про те, що жінки — послужливі, слухняні та готові допомогти, доступні одним натисканням кнопки або після грубої голосової команди, наприклад «привіт» або «ОК», — говорить звіт «Я б почервоніла, якби могла» , що раніше було однією з відповідей Сірі на те, що до неї звертаються як до не вірної дівчини.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X