Шкодять конкуренції. Глава Mozilla прокоментував перехід Microsoft на Chromium

10 грудня 2018, 09:16

Генеральний директор Mozilla Кріс Берд розкритикував рішення Microsoft про переведення браузера Edge на движок Google Chromium з відкритим вихідним кодом, який є основою браузера Chrome.

На його думку, "Microsoft передає Google ще більше контролю над онлайн-життям", повідомляє Engadget.

У своєму записі в офіційному блозі Mozilla Кріст Берд наголошує, що "засуджує цей крок Microsoft", хоча і визнає, що він "цілком може мати сенс" з точки зору бізнесу. Одночасно з цим Берд закликає користувачів Chrome спробувати Firefox від Mozilla.

Відео дня

Берд вважає, що рішення Microsoft відмовитися від розвитку власного движка EdgeHTML дає Google більше можливостей поодинці вирішувати, які можливості і функції будуть доступні користувачам Мережі.

За словами керівника Mozilla: "Якщо у одного продукту, такого як Chromium, досить частки на ринку, веб-розробникам і підприємствам буде простіше не турбуватися про те, що їхні послуги і сайти працюють з чимось іншим, крім Chromium". Звичайно, це може виявитися фатальним для Mozilla, яка може похвалитися власним програмним забезпеченням з відкритим вихідним кодом Quantum Gecko.

"Використання Firefox допомагає веб-розробникам і компаніям думати не тільки про Chrome. І це допомагає Firefox і Mozilla поліпшити загальне життя в Інтернеті - більше вибору, більше можливостей безпеки, більше конкуренції", - запевняє Кріс Берд.

Google Chrome - безумовно, найпопулярніший веб-браузер на планеті. За даними Statista, він займає більше 67 відсотків світового ринку, при цьому Firefox залишається на другому місці з трохи менше, ніж 11 відсотками, а Microsoft Edge поступається Internet Explorer (6,97 відсотка) і Safari (5,13 відсотка) - всього 4, 24 відсотки.

Microsoft заявляє, що його оновлений браузер Edge буде доступний на Mac, Windows 7 і Windows 8, а не тільки на Windows 10. Протягом наступного року компанія обіцяє зміни під капотом, які забезпечать "кращу сумісність з веб-інтерфейсом для наших клієнтів і меншу фрагментацію Інтернет для всіх веб-розробників".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X