Шкідливий Універсальний Мобільний Банкінг викрав дані тисяч українців, - експерти

20 лютого 2018, 15:53

Видалений з Google Play учора фішинговий Android-застосунок упродовж майже двох тижнів допомагав зловмисникам отримати доступ до персональної інформації кількох тисяч користувачів.

Шкідливе програмне забезпечення (ПЗ) Універсальний Мобільний Банкінг перебувало в Google Play 13 днів. За цей час воно заразило щонайменше 6 тис. смартфонів, скомпрометувало понад 2 тис. банківських карт і викрало близько 5,5 тис. паролів від мобільного банкінгу. Про це сьогодні заявили експерти з кібербезпеки компанії CyS-Centrum.

Відео дня

За їх даними, всі вкрадені кошти були повернуті банкам. Фішинг був спрямований на клієнтів п’ятьох банківських установ: Приватбанк, Ощадбанк, ОТП Банк, Альфа-Банк, Райффайзен Банк Аваль.

Учора, 19 лютого, представники Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем надали фахівцям з кібербезпеки інформацію про підозріле ПЗ. CyS-Centrum разом із командою реагування на кіберзагрози CERT-UA направили низку запитів. У Google Play – для видалення застосунку Український Мобільний Банкінг. Німецькому інтернет-провайдеру First Colo Gmbh – для блокування веб-сайту зловмисників. В компанію COMODO – для відкликання сертифікату розробників. Правда, зазначили в CyS-Centrum, станом на 11:33 сьогоднішнього дня дві останні компанії не відреагували.

Приватбанк сьогодні зранку заявив, що вчора ввечері домігся видалення Українського Мобільного Банкінгу з Google Play. Днем раніше, 19 лютого прес-служба компанії попередила про небезпеки використання цієї фішингової Android-програми.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X