Поле чудес. Що думають про криптовалюти найвпливовіші представники IT-індустрії

19 лютого 2018, 20:02
Автор: Юрій Коваль

Питання криптовалют і всього, що з ними пов’язане, наразі викликає в суспільстві як зацікавлення, так і суперечки. Не дивно, що найвідоміші та найвпливовіші представники IT-індустрії теж мають власні думки з цього приводу. Iнколи – дуже революцiйнi.

Засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг вважає, що на даний момент інтернет став занадто централізованим і контролюється кількома гігантами IT-індустрії, серед яких є й Facebook.

Відео дня

Крім того, така ситуація дає змогу органам влади різних країн з легкістю стежити за громадянами.

Тож настав час задуматися про децентралізацію інтернету за допомогою технологій, які стоять в основі криптовалют, тому Марк планує найближчим часом зайнятися вивченням блокчейну, його позитивних і негативних аспектів, а також можливості застосування в сервісах Facebook.

Вірджинія Рометті, виконавчий директор IBM, також розглядає криптовалюти лише через призму використання технології блокчейн, яка дозволить збільшити ефективність і надійність обігу грошей і не тільки.

Корпорація IBM у 2016 році інвестувала $200 млн у дослідження і розвиток блокчейну, а в її звітах зазначається, що у найближчому майбутньому більше 65% банків застосовуватимуть цю технологію.

Стів Возняк, співзасновник компанії Apple, нещодавно відвідав бізнес-форум у Стокгольмі і там поділився інформацією, що придбав певну кількість біткоїнів ще за ціною $700 для експерименту, оскільки його зацікавила сама технологія блокчейн. Та коли ринкова вартість біткоїну злетіла майже до $20 000, він усе продав.

«Коли ціна різко зросла, я сказав собі, що не хочу бути серед тих людей, хто постійно сидить і моніторить курс. Це не та річ, якою я хочу перейматися в своєму житті.» – зазначив Стів.

Засновник корпорації Microsoft Білл Гейтс відзначає позитивні риси криптовалют, такі як: можливість використання без посередників у вигляді банків, спрощення обігу коштів між країнами і відсутність необхідності фізичної передачі грошей.

Однак він не вірить, що біткоїн зможе витіснити традиційні гроші, які, в свою чергу, можуть використати ключові особливості криптовалют, наприклад, блокчейн.

До того ж, Гейтс переконаний, що для більшості учасників ринку криптовалют ключовими факторами є безпека руху коштів і зручність, а не анонімність, тож вони підтримають ініціативу щодо ідентифікації сторін операцій задля запобігання фінансування тероризму чи відмивання коштів.

Кім Дотком, творець найбільшого в світі файлового обмінника Megaupload, наразі займається не лише розробкою його другого покоління, а й сервісу мікротранзакцій BitCache, який дозволить монетизувати більшість онлайн-сервісів і взагалі контенту в інтернеті. Кім дотримується думки, що з часом BitCache зможе витіснити кредитні картки для будь-якої оплати в інтернеті.

У мережі свого часу ширилися чутки, що саме Ілон Маск, співзасновник міжнародної платіжної системи PayPal, творець приватної аерокосмічної компанії SpaceX, а також один із засновників підприємства з виробництва електромобілів Tesla Inc., приховує свою особистість за псевдонімом Сатосі Накамото – людини, яка розробила протокол криптовалюти біткоїн.

Проте Ілон на своїй сторінці у Twitter спростував цю інформацію. Сам він вважає криптовалюти дуже хорошою ідеєю, однак вони, в першу чергу, є засобом здійснення незаконних операцій і можливістю відмивання коштів.

А засновник китайської корпорації Alibaba Джек Ма, який з власним капіталом у $3,86 млрд є найбагатшою людиною в Китаї, не зацікавлений у ринку криптовалют. Він побоюється, що їх розвиток і зміцнення може стати причиною зміни міжнародних правил торгівлі та фінансування, тож фокусується на підтримку технологій, спрямованих на розвиток традиційних валют. У той же час, компанія Alibaba у Китаї займається впровадженням блокчейну в сфері охорони здоров’я.

Мільярдер і засновник корпорації Virgin Group Річард Бренсон активно цікавиться розвитком ринку криптовалют, оскільки бачить, що він дійсно працює і навколо нього розбудовується величезна індустрія. Так, минулого року Річард інвестував $30 млн у платіжну систему BitPay, яка дає змогу з легкістю здійснювати оплату товарів біткоїном і переводити його в готівку.

Олександр Галицький, керуючий партнер фонду Almaz Capital, який став інвестором не одного українського стартапу, вважає, що ринок криптовалют загалом і біткоїну зокрема має великий потенціал, оскільки великі транснаціональні компанії накопичують багато коштів у різних країнах, а для їх використання необхідний зручний інструмент. Сам фонд Almaz Capital також вивчає компанії, що працюють з біткоїном.

Макс Левчин, співзасновник і головний інженер PayPal, який родом з України, у захваті від технології блокчейн. «Це геніальна математична ідея, фантастична технологія. Вона буде розвиватися далі й знайде своє застосування у багатьох сферах – від фінансів до медицини», – зазначає Макс.

Проте щодо біткоїну він має великі сумніви і не радив би використовувати його для довготривалих інвестицій.

Як бачимо, думки щодо криптовалют дещо розходяться, однак більшість з тих, чиї слова знайшли місце на цій сторінці, погоджуються, що технологія блокчейн, яка стоїть за ними, має низку унікальних і корисних переваг, і може позитивно вплинути на всі сфери життя.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X