Шахраї заробили мільйони на майбутній вихід Telegram на ринок криптовалют

26 січня 2018, 09:59

Власники криптовалют передають гроші шахраям, вкладаючи кошти в підроблені веб-сайти для ICO.

Наприклад, фейковий сайт Gramtoken.io, який зараз пішов в оффлайн, отримав від інвесторів понад $5 млн, повідомляє TechCrunch.

На сайті використовувалася інформація, витягнута з секретних документів Telegram, наприклад, дорожня карта проекту. Крім них були викладені документи, які зараз є у вільному доступі для того, щоб додати всій інформації "наочної справжності". Крім того, сайт Gramtoken.io використовував платні оголошення у Facebook.

Відео дня

Серед інших сайтів, які також пропонували інвестувати в месенджер: ton-gram.io, grampreico.com і tgram.cc. Сайту Ton-gram.io вдалося отримати від 70 осіб суму в розмірі $30 000, які були нібито інвестовані в Ethereum.

Журналісти TechCrunch також повідомили, що, як тільки в мережі з'явилася інформація про можливий запуск ICO Telegram, користувачі мессенджера стали отримувати на email пропозиції від шахраїв взяти участь в підтримці криптовалюти.

Засновник Telegram Павло Дуров звернувся до своєї аудиторії в Twitter з проханням допомогти в боротьбі з шахраями.

"Якщо ви бачили або отримували пропозиції про "покупку Grams" повідомте нам про це", - написав Дуров у своєму Twitter, привівши посилання на офіційний акаунт Telegram Antiscam, призначений для боротьби з обманом користувачів.

Раніше НВ повідомляло, що компанія Telegram збирається залучити на попередньому ICO (initial coin offering - первинне розміщення криптовалюти) - не $500 млн, як передбачалося, а $850 млн. За інформацією джерел, книга заявок на попереднє ICO перепідписана настільки, що керівництво Telegram відмовляється від деяких інвестиційних пропозицій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X