Санкції працюють. Oracle не постачатиме програмне забезпечення Газпрому

9 лютого 2018, 09:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американська компанія Oracle змінила умови надання продуктів і послуг російським клієнтам з нафтогазової галузі, які включені до списку санкцій США.

За новими правилами, Oracle заборонені як нові угоди, так і продовження, зміна та оновлення діючих контрактів, повідомляє російське видання Коммерсантъ.

Заборона торкнулася Газпрому, Сургутнафтогазу, ЛУКОЙЛу і Роснафти, їхніх дочірніх підприємств та деяких зарубіжних проектів. Повна заборона на продукти Oracle завдасть галузі великої шкоди, вважають російські учасники ринку.

Відео дня

Йдеться про заборону надавати, експортувати або реекспортувати товари, послуги та технології на підтримку глибоководної і арктичної шельфової розвідки, видобутку сланцевих проектів, або таких, що мають потенціал нафтовидобутку, якщо в них залучено особу, яка підпадає під дію американської директиви №4.

Заборона поширюється на проекти, що стартували 29 січня 2018 року або пізніше. Обмеження також стосується будь-яких поновлень, змін або продовжень вже укладених контактів. Воно не поширюється тільки на надання фінансових послуг, наприклад, з бухобліку або страхування.

Великі російські нафтовики застосовують для управління проектами, в тому числі у видобутку, Oracle Primavera. Джерело в одній з нафтокомпаній вважає, що повна заборона ПЗ від Oracle завдасть галузі великої шкоди. В галузі використовується багато рішень Oracle. Це можуть бути окремі рішення або в зв'язці з продуктами інших розробників, наприклад використання СУБД Oracle для рішень SAP, які впроваджені майже у всіх нафтових компаніях Росії.

Проектів, які підпадають під заборону, в Росії приблизно 1% від загального числа, оцінює Ігор Куваєв, технічний директор ROGII. Іноземний софт дуже поширений в російських нафтових компаніях, в царині геології до 90% робіт може робитися на софті зі США, а спроби створити російські аналоги провалюються, додає він. Oracle використовується приблизно в 30-40% продуктів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X