Рано раділи. Легендарний торрент-сайт RuTraсker відмовився працювати у Росії

18 березня, 11:50
Популярний файлообмінник не підтримує агресивну путінську політику (Фото:RuTraсker)

Популярний файлообмінник не підтримує агресивну путінську політику (Фото:RuTraсker)

Найбільший російськомовний BitTorrent-трекер, який налічує майже 14 мільйонів облікових записів та понад 2 мільйони роздач, не працюватиме на території РФ.

За заявою представників ресурсу, платформа «у поточній ситуації не підтримує жодних дій російської влади». Це означає, що RuTraсker не планує відновлювати діяльність, незважаючи на випущений 4 березня «План першочергових дій щодо забезпечення розвитку російської економіки в умовах зовнішнього санкційного тиску».

Відео дня

Згідно з нормативно-правовим актом, влада пропонує скасувати кримінальну та адміністративну відповідальність за використання неліцензованого в РФ програмного забезпечення, «що належить правовласнику з країн, що підтримали санкції». Цей крок став відповіддю на вихід з російського ринку багатьох великих компаній з виробництва медіаконтенту.

Очікувалося, що легалізація піратства допоможе росіянам отримати доступ до кіно-, аудіо- та ігрової продукції, недоступної на території РФ через агресивну кремлівську політику щодо України.

Нагадуємо, у січні 2016 року платформу RuTraсker було заблоковано за рішенням Московського міського суду.

Втім, ресурсу вдавалося продовжувати діяльність за допомогою різноманітних варіантів обходу блокувань: зміни доменного імені, створення дочірніх доменів, дзеркал та інших.

Показати ще новини
Радіо НВ
X