На зв’язку ФСБ. Яндекс визнав, що голосовий помічник Аліса може підслуховувати користувачів

1 лютого, 06:13
Колонка Яндекса підслуховує користувачів (Фото:vetertsovskaya/Depositphotos)

Колонка Яндекса підслуховує користувачів (Фото:vetertsovskaya/Depositphotos)

Розумна колонка Яндекса Аліса здатна вмикати мікрофон на кілька секунд навіть без голосової команди.

Після гучного витоку даних сервісів Яндекс з'ясувалося, що голосовий помічник Аліса може включити мікрофон у будь-який момент. Компанії довелося дати публічні пояснення.

Відео дня

За словами прес-служби компанії, підслуховувати користувачів Аліса може, і робиться це «для поліпшення якості асистента».

"Опубліковані фрагменти коду містять у тому числі і тестові алгоритми, які використовувалися тільки всередині Яндекса для перевірки коректності роботи сервісів. Наприклад, для покращення якості активації асистента та зменшення кількості хибних спрацьовувань у бета-версії для співробітників застосовується налаштування, яке включає мікрофон пристрою на кілька секунд у випадковий момент без згадування Аліси», - йдеться у повідомленні компанії.

Яндекс вибачився перед користувачем і заявив, що порушив «принципи чесності та прозорості».

Це далеко не єдине підтвердження непрозорості політики компанії, отримане після недавнього злому. Також стало відомо про цензурування компанією пошукової видачі картинок та відео, так, щоб зображення Володимира Путіна та символи Z не з'являлися у неприємних для влади РФ контекстах.

Показати ще новини
Радіо NV
X