Біток не врятує. У ЄС хочуть заблокувати гаманці російських криптотрейдерів, на балансі яких понад €10 тисяч

12 квітня, 18:18
Криптовалюти можуть використовуватися росіянами для уникнення санкцій. (Фото:AntonMatyukha/depositphotos)

Криптовалюти можуть використовуватися росіянами для уникнення санкцій. (Фото:AntonMatyukha/depositphotos)

У проєкті постанови йдеться про заборону зберігання на рахунку суми понад €10 тис. для російських фізичних та юридичних осіб, які не є громадянами чи резидентами країн Євросоюзу чи Європейської економічної зони.

Євросоюз побоюється, що Росія омине санкції завдяки криптовалютам, і тому підготував законопроєкт про введення обмежень на надання послуг для громадян РФ.

На думку авторів, це стане на заваді багатим росіянам продовжувати інвестувати в економіку країни-агресора.

Відео дня

Чиновники ЄС неодноразово попереджали про те, що криптовалюти можуть використовуватися росіянами для обходу санкцій, тому віртуальні активи були включені до переліку цінних паперів, що передаються, обіг яких контролюється європейськими країнами.

Обмеження балансу гаманця — не перша санкція щодо криптоактивів росіян. 25 лютого Євросоюз ввів обмеження на криптовалютні операції для громадян РФ, їм було дозволено переказувати не більше 100 тис. євро на рахунки в європейських банках.

Раніше стало відомо, що найбільша криптобіржа Binance відключила підсанкційні російські банки.

Водночас з початку російського вторгнення у лютому Міністерство цифрової трансформації України відкрило вже 14 криптогаманців для прийому фінансової допомоги у різних цифрових монетах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X