Російська Лабораторія Касперського відкриє для перевірки початковий код свого антивіруса

25 жовтня 2017, 09:31
Автори антивіруса мають намір надати незалежним експертам для проведення аналізу початковий код своїх продуктів, програмних оновлень і правил розпізнавання загроз

Про це компанія повідомила на своїй сторінці в соцмережах. Про реакцію на таке несподіване рішення розповідає ABCnews.

"Лабораторія Касперського запустила глобальну ініціативу щодо інформаційної відкритості. Незалежний аналіз початкового коду буде проведено всесвітньо відомими експертами та стартує до кінця першого кварталу 2018 року", – говориться в повідомленні компанії.

Відео дня

У вересні уряд США заборонив федеральним агентствам використовувати антивірусні продукти Касперського через побоювання з приводу його зв'язків з Кремлем і російськими шпигунськими операціями. Компанія неодноразово заперечувала ці звинувачення і говорила, що була втягнута в "геополітичну боротьбу".

Тепер в Kaspersky кажуть, що відкриють початковий код свого програмного забезпечення – включаючи оновлення програмного забезпечення і правил виявлення загрози – для незалежного аналізу і оцінки. Зовнішні експерти, однак, зазначають, що такий огляд може виявити не так багато, і, таким чином, цього недостатньо для вирішення проблем клієнтів і уряду США.

"Вони намагаються врятувати свою репутацію. Я не бачу, як це вплине на звинувачення проти них будь-яким істотним чином", – говорить Блейк Дарч, начальник служби безпеки фірми Area 1.

"Цей доступ є відволікаючим маневром, який не впливає на будь-яку з основних проблем з продуктами Касперського, з яких найбільш суттєвим є те, що російський закон дозволяє Кремлю контролювати передачу даних, в тому числі від продуктів Касперського", – підкреслює американський сенатор Джоан Шаїн.

Дослідник безпеки Кріс Уайсопал, головний технічний директор Vericode, сказав, що він вітає залучення кількох незалежних рецензентів, але попередив, що такий аналіз може забезпечити тільки знімок того, як програма працює в даний момент часу. Однак, програмне забезпечення безпеки часто оновлюються.

Раніше НВ повідомляло, що Лабораторія Касперського спростувала повідомлення американських ЗМІ про зв'язки з російськими хакерами. Компанія запевнила у своїй готовності співпрацювати з владою США і вивчити будь-які проблеми, пов'язані з продуктами компанії і її системами.

Показати ще новини
Радіо НВ
X