Російська кібератака, 5G в США, прорив українського стартапу. Головне за тиждень у IT

20 квітня 2018, 20:02

Топ-менеджери і експерти галузі інформаційних технологій розповіли НВ про головні події тижня, що минає.

радник першого віце-прем'єр-міністра з питань цифрової економіки

FCC, телеком-регулятор США два дні тому анонсував, що з 14 листопада 2018 почнуться перші 5G-аукціони в міліметровому діапазоні спектру (24 і 28 ГГц).

Відео дня

Далі очікується призначення дат аукціонів для наступних діапазонів для 5G (33 і 37 ГГц і 3,5 ГГц).

Facebook анонсував нові правила управління персональними даними відповідно до Європейського законодавства GDPR. Нова політика почне діяти для ЄС вже зараз і пошириться згодом на всіх користувачів ФБ по всьому світу.

Користувачі ФБ зможуть відмовитися від реклами і самостійно вирішувати, які дані надавати в користування. Також ФБ обіцяє більш простою процедуру видалення своїх даних.

Уряди США і Великобританії (DHS, FBI & NCSC) вперше зробили спільну технічну заяву про кібератаку, яку розпочав уряд Росії.

Метою цієї атаки стали державні та комерційні телеком-, IT-організації, інтернет-провайдери, які забезпечують елементи критичної державної інфраструктури.

Атаки зазнали роутери, комутатори, фаєрволи, мережеві системи захисту від кібератак.

Це не перша і, швидше за все, не остання кібератака, організована російським урядом. З 2015 року таких атак вже було чимало. Цього разу були атаковані девайси, у яких були «слабкі» сторони і дірки в захисті: або не встановлені оновлення для захисту в новому обладнанні, або end-of-life девайси, до яких виробники вже не випускають оновлення щодо захисту, або по недбалості на девайсах ПО із захистом в принципі не було встановлено.

Скандально відома Cambridge Analytica хоче приєднатися до 3,5 млрд, піднятим на ICO і планує випустити свою криптовалюта.

Цікаво, хто їм повірить після з маніпуляцій з персональними даними?

Ольга Афанасьєва

виконавчий директор UVCA (Української Асоціації венчурного і приватного капіталу)

Американська корпорація General Electric підписала угоду з Одеським стартапом Kwambio, який розробляє 3D-принтери. Це показник того, що українська продукція і компанії цікаві на глобальному рівні.

Доставку перших двох 3D-принтерів і розроблених спеціально для них витратних матеріалів, наскільки мені відомо, планують восени. Поки угода не буде завершена, деталі не розголошують, але відомо, що це проект подвійного призначення, частково для оборонної сфери.

До речі, в січні команда Kwambio представляла розробку в Лас-Вегасі, на найбільшій виставці світової електроніки CES в рамках українського павільйону, організованого нашою Асоціацією при партнерстві WNISEF.

18 квітня відбулася презентація першого «Ukrainian Blockchain Policy Paper», в якому визначено принципи функціонування і розвитку кріпторинка України.

Дуже важливим є створення єдиних принципів роботи і регулювання правовідносин, що виникають в ході використання таких інноваційних інструментів, як криптовалюта і блокчейн. Вперше документ був розроблений не державними регуляторами, а експертами кріпторинку і фахівцями галузі, в тому числі членами Блокчейн Комітету UVCA. Ознайомитися з документом і підтримати його можна, підписавши петицію. Документ не остаточний - робота тільки починається, тому творці запрошують всіх до обговорення.

У Росії заборонили використання Telegram. Поки не зрозуміло, що це буде означати для України, тенденція тиску і заборони різних месенджерів та соціальних мереж по всьому світу стає активніше.

Кирило Мазур

керівник розвитку екосистеми і партнерств інноваційного парку UNIT.City

На цьому тижні вийшло нове річне дослідження стартап-екосистем світу від Startup Genome.

Дослідницьке агентство Startup Genome буквально днями опублікувало цікавий і багатющий на інсайти звіт світової стартап-екосистеми.

Якщо ми хочемо краще розуміти тренди підприємництва, закономірності росту стартап-екосистем світу та на які точки локального бізнес-середовища потрібно тиснути, щоб в країні народжувалося більше інновацій - такі дослідження просто обов'язкові для прочитання.

Особливо цікавим звіт виявиться для тих, хто розвиває стартап-екосистему країни своїми ініціативами і бізнесами, а також для тих, хто цікавиться світовою економікою і хотів би знати, які міста і країни обходять з інновацій весь світ прямо у нас на очах за лічені роки.

Костянтин Курільченко

старший юрист ЮФ Evris

У країна ненадовго сколихнула історія навколо 4G-тендера і появи президента на ньому.

З правової точки зору слід констатувати, що поява президента України Петра Порошенка на торгах по частотах 4G не є порушенням, яке може привести до визнання результатів торгів недійсними, адже фактично виступ президента відбувся в період між проведенням торгів за різними лотами і не зробив прямого впливу на проведення торгів або на роботу тендерної комісії. Також, слід зауважити, що будь-яких серйозних порушень при проведенні торгів, які прямо могли б привести до визнання результатів недійсними, учасниками ринку та сторонніми експертами зафіксовано не було.
Проте одночасно з цим, з огляду на жорстку конкуренцію учасників ринку при розподілі частотного ресурсу, слід погодитися, що проведення виступів публічних осіб було б більш доречним здійснити після завершення торгів по всім розподіляється позиціях.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X