Різанина в Бучі. Незважаючи на тиск путінської цензури, Вікіпедія продовжує висвітлювати хід війни в Україні

4 квітня, 13:57
На сторінках вільної енциклопедії з’явилася стаття про Бучу (Фото:вікіпедія)

На сторінках вільної енциклопедії з’явилася стаття про Бучу (Фото:вікіпедія)

Незважаючи на постійні загрози блокування, Вікіпедія продовжує інформувати російськомовних користувачів мережі про події в Україні. 3 квітня на ресурсі з'явилася сторінка з назвою Різня в Бу́чі (також бучанська різанина або масове вбивство в Бучі), в якій розповідається про жахіття, що відбувалося в місті під час його окупації російськими військами.

Відео дня

Також у матеріалі згадується, що на противагу українській стороні, яка закликає міжнародне співтовариство до розслідування обставин злочину проти людяності та надає для цього всі матеріали, російська влада намагається замовчати про катастрофу, спростовує незаперечні факти і навіть намагається звинуватити українських військових, ігноруючи свідчення потерпілих.

Значну частину статті займають перерахування спостережень незалежних іноземних журналістів, які побували на місці події, і навіть неурядових правозахисних організацій.

Перераховуються такі факти, встановлені правозахисною організацією Human Rights Watch:

  1. 4 березня російські війська у Бучі зібрали 40 людей на стоянці біля офісу «АгроБутпостача» — переважно жінок, але серед них було й кілька чоловіків, старших за 50 років. Жінка, зі слів якої записані свідчення, повідомила, що коли вона супроводжувала іншу вагітну жінку в туалет, то побачила велику калюжу крові вздовж стіни будівлі. Через деякий час після повернення російські військові вивели п'ятьох чоловіків, змусили їх зняти взуття і куртки, поставили їх на коліна на узбіччі дороги, натягнули футболки їм на голови і вистрілили одному з чоловіків у потилицю. Командир підрозділу звернувся до зібраних жінок зі словами: «Не турбуйтесь. Ви всі нормальні, а це бруд. Ми тут щоб очистити вас від бруду». Після чого всіх, крім чоловіків, що стояли на колінах, розпустили по хатах;
  2. 4 березня у селі Забуччя Бучанського району командир підрозділу погрожував розстріляти місцевого жителя та його сина після обшуку будинку та виявлення у дворі мисливської рушниці та пляшки з бензином. Інший російський солдат втрутився, щоб завадити військовослужбовцю вбити їх. Дані записані зі слів місцевого мешканця та підтверджені його дочкою в окремому інтерв'ю;
  3. 6 березня російські військовослужбовці в селі Ворзель Бучанського району кинули димову шашку в підвал, а потім застрелили жінку і 14-річну дитину, коли вони виходили з підвалу, де знаходилися в укритті. За даними свідків, дитина померла відразу від пострілу в голову, жінка померла 8 березня від ран.

У матеріалі перераховані дані про осіб, винних у скоєнні злочинів проти бучанців.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X