Розвідка доповіла. Google продовжує роботу над цензурованим пошуковиком для Китаю

6 березня 2019, 18:30

Згідно з розслідуванням співробітників Google, корпорація продовжує розробляти цензурований пошуковик для Китаю, хоча раніше керівництво пообіцяло цього не робити.

Після того, як керівництво Google пообіцяло зупинити розробку пошукової системи Dragonfly, яка повинна була задовольнити запити обмеженого китайською владою інтернету, деякі співробітники компанії вирішили перевірити, чи дійсно ніхто більше не працює над цим проектом, передає Habr з посиланням на The Intercept.

Відео дня

Як виявилося, колеги "внутрішніх розслідувачів" з Google, які займалися Dragonfly, не отримували команду зупинити роботу. Натомість, їх відправили на розробку продуктів Google в декількох інших країнах, а розвиток пошукача для Китаю йшов своєю чергою.

Інші команди створили додатки Maotai і Longfei для мобільної версії Dragonfly на платформах Android та iOS.

Співробітники помітили, що їх керівництво не тільки не зупинило проект, але навіть і не зробило роботу над ним менш активною, - в код досі вносять сотні змін щомісяця, а всього над проектом, ймовірно, працюють близько 100 чоловік.

Дехто підтверджує продовження розробки Dragonfly, а дехто каже, що це лише закінчення робіт попередньої команди.

Нагадаємо, в кінці 2018-го деякі співробітники Google підписали відкритого листа до керівництва проти запуску цензурованої версії пошуковика в Китаї, який передбачав зв'язок запитів з телефонними номерами користувачів. Згідно організації Amnesty International, таким чином влада може вести за людьми більш ретельний нагляд.

Показати ще новини
Радіо NV
X