Прогнулися. Facebook і Instagram почали приховувати для російських користувачів деякі пости

26 листопада 2018, 18:23

Соціальні мережі закрили доступ з Росії до публікацій, які, на думку Тушинського районного суду Москви, паплюжать честь, гідність і ділову репутацію власника БТА-банку Кенес Ракішева.

Видання Коммерсант повідомляє, що це перший помітний випадок блокування за законом, що вступив в силу в квітні 2018 року.

У жовтні 2018 року Тушинський районний суд Москви частково задовольнив позов Кенеса Ракішева до 40 інтернет-майданчиків, включаючи Facebook, Instagram, Компромат.Ру і LiveInternet, визнавши , що опублікована на них інформацію про казахстанського бізнесмена ганьбить честь, гідність і ділову репутацію.

Відео дня

Пан Ракішев вимагав видалити інформацію, визнати її забороненої до поширення на території Росії, а також визнати діяльність сайтів відповідачів незаконною. Суд погодився на блокування окремих сторінок і визнав порушення прав на захист персональних даних, але відмовився задовольняти дві останні вимоги.

На частині майданчиків інформація заблокована операторами зв'язку, інші ж, включаючи Facebook і Instagram, самі заблокували спірні пости. Зокрема, на сторінках публікацій в Facebook зазначено: "Контент в країні Росія недоступний". Для користувачів з інших країн пости як і раніше доступні.

Спірна інформація стосувалася особистого життя і бізнесу власника БТА-банку Кенеса Ракішева. Ресурси, інформацію на яких він вимагав заблокувати, звинувачували бізнесмена у відносинах з неповнолітніми, доведенні до самогубства і приховуванні злочинів, говориться в матеріалах суду. Зокрема, в Facebook і Instagram йшлося про пости, розміщених з аккаунта під ім'ям колишнього власника БТА-банку Мухтара Аблязова. При цьому процес ще не закінчений, суд розглядатиме апеляційну скаргу.

Раніше НВ повідомляло, що Федеральна служба по нагляду масових комунікацій Росії завела адміністративну справу проти Google. Повідомляється, що Роскомнадзор винесе рішення без суду. Справа розглянуть в грудні 2018 го. Предметом розглядів стало те, що компанія Google не підключена до реєстру заборонених інтернет-ресурсів. Ця система повинна була виключати з веб-пошуку Google сайти з "протиправною інформацією".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X