Привіт з 1981 року. Програміст опублікував перші обговорення в історії інтернету

15 жовтня 2020, 19:02

Програміст з США Йозеф Ярощак опублікував приблизно 2,1 млн постів, що датуються 1981−1991 роками.

Задовго до Фейсбуків, Телеграмів, Інстаграмів і навіть форумів, де обговорюють, як правильно доглядати за домашніми тваринами, у людей був Usenet.

Грубо кажучи, це перша версія сучасного Інтернету. Він складався з різних груп, в яких люди обговорювали абсолютно різні теми — від роботів і нанотехнологій до філософії і особливостей виховання дітей. Він працює приблизно як електронна пошта — пост користувача відправляється всім, хто підписаний на тематичний сервер. Їх відповіді, відповідно, теж — так люди і спілкувалися.

Відео дня

Нещодавно Йозеф Ярощак опублікував на Reddit великий архів, який впевнено можна називати збіркою найперших інтернет-листуваннь. Близько 2,1 мільйона повідомлень, датованих від лютого 1981 до червня 1991 року доступні на архіві Usenet.

«Це, по суті, найбільш ранні доступні обговорення, розміщені в Інтернеті людьми, які працювали в різних університетах, які вже були підключені до Інтернету», — сказав Ярощак виданню.

Це — частина ще більшого проекту Ярощака. Минулого місяця він запустив архів Usenet, в якому збирає архівні бесіди і повідомлення. Зараз там зберігається 317 мільйонів повідомлень з 10 000 унікальних груп новин Usenet — і, за оцінками програміста, в кінцевому підсумку в ньому буде зберігатися близько 1 мільярда повідомлень, пише VICE.

«Ця скарбниця старих постів має бути доступною майбутнім поколінням. Ці сотні мільйонів повідомлень може бути дуже цікаво читати, але, що більш важливо, вони проливають світло на розумовий процес Інтернет-спільноти на ранніх етапах самого Інтернету.

Це величезна кількість важливого історичного та дослідницького контенту. Було б зневагою з мого боку і з боку інших архівістів, упустити можливість повернути ці старі текстові групи Usenet з архівів у відкритий доступ", — розповідає Ярощак.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X