Привід купити. Facebook відмовився передавати компанії Huawei персональні дані користувачів

6 червня 2018, 13:33

Компанія Facebook планує до кінця тижня розірвати угоду з китайською компанією Huawei про доступ до користувацьких даних.

Угода між китайською і американською компаніями діяла з 2016 року, говориться в статті New York Times.

Зазначається, що Facebook має партнерські відносини для обміну даними, принаймні з чотирма китайськими компаніями електроніки, включаючи виробника Huawei, який має тісні відносини з урядом Китаю.

Відео дня

"Інтеграція Facebook з Huawei, Lenovo, Oppo і TCL контролювалася з самого початку. З огляду на інтерес з боку Конгресу, ми хотіли чітко вказати, що вся інформація, передана за угодами з Huawei, зберігалася на пристрої, а не на серверах Huawei", - сказав віце-президент Facebook Франсіско Варела.

Представники Facebook повідомили, що угоди з китайськими компаніями дозволили їм отримати детальну інформацію про користувачів пристроїв і всіх їхніх друзів, включно з даними про релігійні та політичні погляди, роботу, освіту та сімейний статус.

Уряд Сполучених Штатів тривалий час вважав компанію підозрілою, і законодавці рекомендували американським перевізникам уникати придбання мережевого обладнання, яке виробляє китайський гігант.

Сенатор Джон Тун, республіканець з Південної Дакоти, який очолює Комітет з торгівлі, вимагав, щоб Facebook надав Конгресу детальну інформацію про свої партнерські зв'язки з обміну даними. Водночас сенатор Марк Уорнер з Вірджинії зазначив, що побоювання з приводу Huawei не нові, посилаючись на звіт про "тісні стосунки між Комуністичною партією Китаю і виробниками обладнання, таких як Huawei"

"Я з нетерпінням чекаю можливості дізнатися більше про те, як Facebook забезпечив, щоб інформація про його користувачів не вирушала на китайські сервери", - сказав журналістам Марк Уорнер.

Окремо наголошується, що Facebook не укладав угоду про обмін даними з ZTE, великим китайським виробником, який наразі під санкціями з боку США.

Раніше НВ повідомляло, що представники Facebook досягли партнерських відносин з обміну даними з не менш ніж 60 виробниками пристроїв, включно з Apple, Amazon, BlackBerry, Microsoft і Samsung, починаючи з того моменту, коли додатки Facebook стали широко доступні на смартфонах. При цьому Facebook дозволив компаніям-виробникам доступ до даних друзів користувачів без їхньої явної згоди.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X