Приставучий пошуковик. Чому Google продовжує стежити за вами і як це відключити

14 серпня 2018, 12:52

Associated Press з'ясувало, що Google збирає дані про місцерозташування користувачів, навіть коли на пристрої виключена геолокація.

Щоб скоротити свій цифровий слід в інтернеті, вам недостатньо буде виконувати примітивні заходи захисту, на зразок видалення історії пошуку та відключення даних місцерозташування.

Відео дня

Агентство Associated Press опублікувало звіт, в якому намагалося розібратися, як повністю позбутися від стеження Google за вашими пристроями. Виявилося - потрібно потрапити у нетрі налаштувань браузера та всіх додатків на комп'ютері і мобільних девайсах.

Налаштування налаштувань

На сторінці відстеження дій в браузері Chrome існує функція "Історія додатків і веб-пошуку", яка за замовчуванням увімкнена. Ви можете деактивувати її, але всі попередні дані про вашу активність в пошуковику збережуться.

Щоб керувати ними або просто видалити, - треба перейти до додатків і веб-пошуку. Тут ви побачите все, що зберігав Google з усіма подробицями. Інші параметри можна знайти на сторінці керування веб-пошуком.

Тепер перейдемо до основного - для обмеження збору даних про ваше фізичне розташування спочатку потрібно відімкнути запис історії місцерозташувань. (Тут же можливо видалити інформацію про всі місця, де Google помічав активність вашого пристрою).

Для радикальних заходів - спробуйте відключити історію додатків і веб-пошуку, але врахуйте, що після цього ваше користування Google трохи зміниться - сервіс більше не буде зберігати історію пошуку, і для деяких людей це може ускладнити роботу з пошуковою системою або Google Maps.

Видалити все

Хоча, як повідомляє Engadget, навіть після цього Google все одно буде видавати результати пошуку, згідно вашому місцерозташуванню. "Відімкнувши усі зазначені параметри і замовивши піцу, ви здивуєтеся, коли Google запропонує сервіси поруч з вами", - пише автор видання Натан Інграам.

Це відбувається через те, що компанія все одно зберігає дані про попередню активність та локаці. Як ми вже говорили, видалити їх можна в налаштуваннях ваших дій в Google (запити з увімкненим розташування позначені геотегом).

Окрім цього, не варто забувати і про відімкнення доступу до вашого розташування для мобільних додатків (як сервісів Google, так і будь-яких інших), адже вся виконана робота може пройти даремно.

Реакція Google

Видання The Verge отримало коментар від Google, в якому компанія апелює до поліпшення свого сервісу: "Ми впевнені, коли користувачі вимикають історію місцезнаходжень, вони знають, що ми продовжуємо використовувати дані розташування, щоб поліпшити роботу Google для пошуку в інтернеті або пересування".

У відповідь на запит Associated Press, Google написав наступне: "Існує безліч варіантів, в яких Google може використовувати дані розташування для поліпшення сервісу, враховуючи: історію місцерозташувань, активність в інтернеті і додатках, служби визначення локації на різних пристроях. Ми надаємо чіткий опис цих інструментів і надійні засоби управління, щоб люди могли вмикати або вимикати їх, видадяти історію в будь-який час ".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X