Приїхали. Суд зобов'язав Qualcomm поділитися патентами з конкурентами

7 листопада 2018, 14:42

Американський виробник процесорів Qualcomm повинен буде ліцензувати деякі свої технології конкурентам, включаючи Intel.

Рішення каліфорнійського суду стосується модемних патентів, які застосовуються для підключення смартфонів до стільникових мереж, пише The Verge.

Ухвалу винесено за позовом, який Федеральна комісія з торгівлі США (FTC) подала проти Qualcomm в 2017 році. Тоді регулятор заявляв, що Qualcomm користується своїм домінуючим становищем на ринку модемних чипів, щоб нав'язувати виробникам мобільних телефонів обтяжливі умови поставок.

Відео дня

У FTC заявляли, що патенти Qualcomm поширюються на ключові для галузі технології, які широко використовуються, а значить, ліцензії на них повинні надаватися на справедливих і розумних умовах.

Це означає, що Qualcomm повинна ліцензувати патенти, необхідні для створення модемів конкуруючих компаній, таких як Intel. До сих пір Qualcomm пропонувала ці ліцензії тільки тим компаніям, які безпосередньо виробляють смартфони, і схоже, що Qualcomm це робила тільки тоді, коли продавала процесори.

Це означає, що така компанія, як Intel, яка дуже хоче конкурувати з Qualcomm на цьому ринку, змушена була працювати над патентами Qualcomm, щоб продавати власні модеми. І це означає, що Apple або Samsung в значній мірі повинні була покладатися на чіпи Qualcomm.

Це погана новина для Qualcomm, але хороші новини для решти індустрії. Якщо рішення запрацює, це може дозволити більшій кількості компаній створювати модеми. Крім того, нові правила призведуть до того, що вже існуючі модеми стануть більш конкурентоспроможними. Однак, Qualcomm може стягувати плату за ці патенти.

Раніше НВ повідомляло, що компанія Qualcomm звинуватила Apple у крадіжці секретних даних. Qualcomm каже, що Apple кілька років краде дані виробника процесорів, щоб в кінцевому підсумку позбутися від необхідності покладатися на компоненти Qualcomm. Передбачається, що Apple надала Intel код Qualcomm, щоб підвищити швидкість модему Intel.

У позові йдеться, що в якийсь момент інженери Intel навіть поскаржилися Apple, що вони не змогли відкрити секретні файли Qualcomm, які були відправлені. Інженери Apple, як стверджується, створили для них нові, видимі файли, використовуючи власні інструменти Qualcomm.

Показати ще новини
Радіо НВ
X