Поза мережею. П'ять найкращих застосунків для навігації офлайн

20 січня 2018, 20:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Трапляється, що потрібно терміново знайти адресу, вулицю або своє розташування на карті, але інтернету немає або він дуже дорогий. Добре, що для навігації інтернет і навіть мобільна мережа не обов'язкові.

Незважаючи на 3G, який швидко поширюється, та перспективу 4G в Україні, виїжджаючи із "зони комфорту" все ж варто підшукати собі офлайн-карту.

При виборі додатків я керувався критеріями ціни, розміром, наявністю навігації, простоти інтерфейсу та зручності пошуку.

Відео дня

Google Maps

Платформа: Android, IOS

Варто зазначити, що це все ж онлайн-карти й всі їхні переваги розкриваються з підключенням до мережі. Але і офлайн-режим не поступається конкурентам.

Google Maps дозволяє зберегти будь-яку ділянку карти і користуватися нею без обмежень. В офлайн-режимі ви можете користуватися пошуком локацій (вулиці, заправки, музеї, кафе) та навігацією для автомобілів, пішоходів і велосипедистів (остання функція працює не у всіх містах).

Плюси: безкоштовно, відсутня реклама, простий інтерфейс, детальні карти, які регулярно оновлюються, пошук з автозаповненням.

Мінуси: розмір, тільки карта Києва займає 50 Мб. Сервіс дозволяє завантажувати карту невеликих держав, але ось Україну цілком завантажити не вийде.

Maps.me

Платформа: Android, IOS

Додаток належить Mail.ru Group. Використовує відкриті карти Open Street Map, які регулярно оновлюються і доповнюються користувачами ресурсу по всьому світу. Завантажити будь-який регіон на карті можна просто натиснувши на нього. Вся Україна займає на диску 406 Мб.

В офлайн-режимі прокладає автомобільні, пішохідні й найпростіші маршрути на громадському транспорті (метро, ​​міська електричка).

Плюси: безкоштовно, зручність скачування карт і навігації, кнопка Поруч для пошуку кафе, магазинів та історичних об'єктів поблизу.

Мінуси: реклама, належить Mail.ru Group (під українськими санкціями).

HERE WeGo

Платформа: Android, IOS

Якщо вам потрібна офлайн-карта, яка прокладає маршрути громадського транспорту, сміливо качайте HERE WeGo. Додаток не локалізовано в Україні, інтерфейс - англійською мовою. Однак пошук вулиць та локацій доступний українською та російською.

У програми досить важкі карти, наприклад, Київська область займає 300 Мб, але сам застосунок спритний.

Плюси: безкоштовно, відсутність реклами, зручна навігація, пошук маршрутів громадського транспорту, кнопка Поруч.

Мінуси: відсутність української локалізації, великий розмір карт.

Galileo

Платформа: Android, IOS

Ще один сервіс який використовує Open Street Map. Головна його перевага - легкі карти (вся Україна 325 Мб) та безліч дрібних налаштувань.

Я використовував цю карту під час туристичної поїздки Будапешт-Відень-Прага і залишився задоволений. На карті відзначені всі історичні пам'ятники. Шари з об'єктами інфраструктури (зупинки, кіно, кафе, музеї, адміністративні будівлі) можна відключати, щоб не захаращувати екран. Є функція, яка малює трек, за яким ви рухаєтеся - зручно для тих, хто вимірює подолану дистанцію.

Найбільший мінус цієї програми - її вартість, хоча 80 гривень за такий функціонал віддати не шкода. В іншому випадку у вас є 5 днів тріал-версії, які можна нескінченно продовжувати подивившись рекламний контент.

Плюси: легкі карти, зручна навігація, пошук за адресою та об'єктами, трекінг, вибір між платною і умовно безкоштовною версією, дрібні користувацькі налаштування.

Мінуси: платна Pro-версія.

Androzic - вишенька на торті

Платформа: Android

Додаток для роботи з растровими картами. У нього можна закачувати власні карти, наприклад, JPEG високої роздільної здатності з прив'язками до координат. Буде корисно туристам, які користуються дуже детальними топографічними картами з масштабу 1:50 000. Наприклад, у горах.

Кілька років тому цей додаток врятував мене в Криму. Туристи на "стоянці" передали мені по bluetooth apk-файл і карту. Остання була настільки детальною, що на ній були позначені лісові стежки і рідкісні для кримських гір джерела води, які я легко зміг знайти за допомогою GPS.

Плюси: безкоштовно, максимально детальні карти, завантаження власних карт, трекінг.

Мінуси: розробник зупинив його підтримку (застосунок при цьому чудово працює), відсутній пошук локацій, відсутність навігації, складніший за конкурентів алгоритм завантаження карт, тільки для Andriod.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X