Планета Залізяка. Чому Ілон Маск боїться роботів і чи виправданий його страх - фото
НВ Преміум

Планета Залізяка. Чому Ілон Маск боїться роботів і чи виправданий його страх

23 травня 2020, 09:24

Розбираємося, чи може в найближчому майбутньому з’явитися реальний Термінатор і що про це думають експерти

Висловлювання глави Tesla і SpaceX Ілона Маска знову викликали суперечки в експертній спільноті. Цього разу Маск вилаяв Facebook через заяви представників соцмережі про перспективи штучного інтелекту.

Відео дня

Н езважаючи на звання одного з головних інноваторів планети, Ілон Маск побоюється розвитку штучного інтелекту (ШІ).

Про це він неодноразово заявляв у своїх інтерв'ю, і навіть припускав, що людство вже може бути всередині симуляції, яка належить одному з видів ШІ.

Про повстання роботів, які поневолять весь світ, говорити ще рано, але навіть за останні 10 років, — з періоду появи розумного голосового помічника Apple Siri, — ШІ значно ступив вперед і ця технологія сьогодні розвивається семимильними кроками.

Нещодавно дискусію про розвиток ШІ в Twitter почав один з менеджерів Facebook: експерт з роботизації запевняв, що ця технологія за визначенням не може заподіяти будь-якої шкоди людині.

У відповідь на це Маск заявив, що Facebook — відстій.

Чому у глави Tesla не знайшлося інших аргументів і чим завершилася ця дискусія — розбираймося разом.

Franck V. / Unsplash

Фото: Franck V. / Unsplash

Ілон Маск проти ШІ


Каліфорнійський мільярдер вже не раз сперечався з іншими експертами, доводячи свою гіпотезу про те, що ШІ може бути дуже небезпечний і в майбутньому зможе знищити людство.

Нещодавно історія взаємин Ілона Маска з ШІ отримала новий виток розвитку: керівник відділу з розробки ШІ в Facebook Жером Пезенті почав публічну дискусію про перспективи ШІ в Twitter, тегнув при цьому Ілона Маска.

«Ілон Маск гадки не має, що він верзе про ШІ. Немає такої речі, як AGI (ШІ зі здатністю до усвідомлення себе), і наші розробки навіть близько не відповідають людському розуму», — написав Пезенті.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X