Без дротів. Кращі мобільні додатки для передачі файлів між гаджетами

9 березня 2019, 18:01

НВ зібрало кращі мобільні додатки для Android та iOS, за допомогою яких стане зручно передавати файли зі смартфона на ПК і навпаки.

Цією добіркою додатків ми спробували вирішити проблему передачі файлів між смартфонами, планшетами та ПК в різних конфігураціях.

Всі вони використовують різні принципи передачі даних, одні з Bluetooth/Wifi, інші - через FTP, треті через хмарні сховища. Виберіть собі найзручніший спосіб.

Відео дня

Portal

Найпростіший безкоштовний додаток для швидкої передачі файлів з комп'ютера на смартфон. Працює він так: ви заходите на сайт Portal скануєте за допомогою програми QR-код і скидаєте потрібні файли у вікно браузера. Вони з'являться в папці Portal.

З недоліків можу відзначити те, що Portal працює тільки в одному напрямку ПК-смартфон. Якщо потрібно передати файли зі смартфона треба використати інший спосіб.

З плюсів: висока швидкість передачі файлів по Wifi, немає набридливої реклами, простий і швидкий інтерфейс, на ПК не потрібно нічого встановлювати, працює через браузер.

Є версії для Android і iOS.

SuperBeam

Більш просунутий додаток для обміну між різними пристроями за допомогою Wifi. Його головною перевагою є те, що якщо пристрої не підключені до однієї мережі, SuperBeam створює підключення за допомогою Wifi-direct.

Для безпечної авторизації пристроїв використовуються не довгі коди, які потрібно вводити вручну, а QR-коди або NFC-модуль.

У безкоштовної версії за один раз можна передавати до 5 файлів.

FE File Explorer

За допомогою цього файлового менеджера можна підключити мережеві папки вашого комп'ютера на Windows, Mac, Linux, відкривати їх зі смартфона, і копіювати собі на гаджет. Також можна налаштувати з'єднання через протокол FTP.

З цим способом прийдется трохи повозитися: створити обліковий запис, відкрити загальний доступ до потрібних папок, прописати IP-адресу вашого ПК в мережі. Але він повністю себе виправдовує, якщо ви часто обмінюєтеся файлами з домашнім ПК. Після одноразового налаштування всі потрібні дії виконуються швидко, без підтверджень, кодів, посилань, просто в два-три кліка.

makeuseof.com
Фото: makeuseof.com

Хмарні сервіси Google Disc, OneDrive, iCloud, DropBox

Ці популярні хмарні сервіси працюють за одним і тим самим принципом. Ви додаєте потрібні файли на хмарний сервер і доступ до них з'являється на всіх ваших гаджетах.

У них всіх є підтримка офісних документів і можливість їх редагування, синхронізація папок і зручні мобільні додатки для платформ Android і iOS.

До переваг цього способу передачі, я відніс би те, що потрібні файли зберігаються на віддаленому сервері, до якого є доступ звідусіль, де є інтернет. Це і його недолік, немає інтернету і немає файлшерінгу. Якщо ви сидите на мобільному трафіку, то сезон улюбленого серіалу теж не скинеш.

Google Play
Фото: Google Play

Відрізняються вони звичайно дизайном і кількістю доступного дискового простору, вибрати відповідний сервіс можна за допомогою добірки Гігабайти в хмарі. Чотири кращих хмарних сервіси для зберігання даних.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X