Потопаючий корабель. Чому засновники Instagram пішли з компанії і що з нею зробить Facebook
Засновники та незмінні керівники Instagram оголосили про свій відхід з компанії. У мережі говорять про їх сварку з власниками - Facebook і Марком Цукербергом.
За що тільки не бралися представники Facebook останнім часом. Найбільша світова соціальна мережа тестувала власний сервіс знайомств, пообіцяла боротися з фейковий новинами в ЄС і протистояти втручанням в політичні вибори, запустила оригінальний відеохостинг Facebook Watch та навіть планує виробляти власний smart-пристрій Portal для відеочатів.
Але, схоже, що всі ці намагання відмити себе від зимових скандалів з Cambridge Analytica поки не приносять видимих результатів. Акції соцмережі досі не показують стабільного росту, а у левової частки аудиторії пропала довіра як до самого Цукербергу, так і до його культового веб-сайту.
Можливо, вибратись з іміджевої ями допоможе їх дочірня компанія - Instagram, яка у більшої частини користувачів не асоціюється з Facebook і, до останнього часу, існувала цілком собі автономно.
Чому до останнього часу? Тому що на днях ринок акцій IT-компаній в США сколихнула чергова приголомшлива новина - творці Instagram - 34-річний Кевін Сістром і 32-річний Майк Крігер - покинули пост головних керівників своєї соцмережі.
Як уже писало НВ, підприємці створили Instagram у 2010-му і продали її Facebook у 2012-му приблизно за $1 млрд. У червні Instagram оголосив, що його аудиторія досягла 1 млрд щомісячний активних користувачів. Такі показники вдалося реалізувати багато в чому завдяки тому, що Instagram залишався окремою незалежною одиницею у складі Facebook.

У своїй публічній заяві, СEO Facebook Марк Цукерберг подякував підопічним з Instagram за те, що "вони навчили його багато чому", та "Instagram став результатом злиття креативних талантів цих двох екстраординарних лідерів".
Кевін і Майк також не розкрили ніяких причин свого відходу, сказавши лише, що "вони збираються взяти перерву, щоб переглянути свій інтерес до речей", а також "зрозуміти, що потрібно світу і що їх надихає".
Хоча, згідно Bloomberg, причиною відходу генерального керівника Сістрома і головного технолога Крігера стало саме збільшення тиску з боку СEO Facebook Марка Цукерберга.
Джерела видання вважають, що відхід ключових персон у Instagram був очікуваним і тепер платформа стане більш пов'язаною з Facebook.
Bloomberg повідомляє, що до 2020-го Instagram повинен принести Facebook $20 млрд прибутку, що складе близько чверті від усієї суми: "Instagram став другорядною соцмережею, яка привертає більше молодих користувачів, які втомилися від політичних скандалів материнської компанії. А Facebook, зі своїми 2,2 млрд підписників, тепер може опублікувати таку кількість реклами лише в новинній стрічці Instagram".
Логічно тепер виглядає і перехід керівника новинної стрічки Facebook Адама Моссері на посаду продакт-менеджера Instagram раніше в цьому році. За прогнозами, саме він повинен стати спадкоємцем засновників Сістрома і Крігера.

"Головною відмінною рисою Instagram була незалежність і унікальність від Facebook. Творці пильно захищали це. Тепер же ми бачимо передумови того, що Цукерберг хоче мати більше впливу на Instagram", - розповіла СNN Money головний аналітик eMarketer Дебра Вільямсон.
Очевидно, навряд чи менеджери Facebook дозволять нищити свою набільш швидкозростаючу "дочку". За останні роки Instagram став більш ніж багатофункціональною соцмережею - користувачі тепер можуть відправляти особисті повідомлення, блокувати і відключати повідомлення від інших, додалися індикатори "онлайн", ну і, звичайно ж, інтеграція фотографій і друзів з Facebook.
Нещодавно навіть говорили про те, що розробники додадуть в Instagram голосові повідомлення, а Facebook і Messenger отримають інструмент розпізнавання мови Aloha. Так що, як зміниться популярна молодіжна інтернет-мережа - будемо судити вже з першими змінами, а що значить звільнення засновників - нехай залишиться для роздумів аналітиків.
До відома, це вже не перший подібний випадок з Facebook: майже рік тому керівники месенджера WhatsApp, який Facebook придбала у 2014 році за $19 млрд, Ян Кум і Брайан Ектон також покинули компанію і навіть закликали всіх видалити Facebook.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.