Побудуємо свій луна-парк. У Росії почалися роботи з ізоляції Рунета

24 вересня 2019, 15:36

Роскомнадзор почав встановлювати на мережах провайдерів обладнання, яке дозволить ізолювати російський сегмент інтернету від решти світу.

Про це повідомив у вівторок журналістам в кулуарах форуму «Спектр-2019» глава російського відомства Олександр Жаров.

Всі великі оператори стільникового зв’язку в Росії приєдналися до пілотного проекту Роскомнадзора з тестування обладнання для реалізації закону про стійкий Рунет, розповів Жаров. Він пояснив, що експеримент йде в різних варіаціях тестування — від лабораторних до польових.

Відео дня

«В даний час здійснюється монтаж обладнання на мережах основних операторів зв’язку, і ми з кінця вересня протягом декількох тижнів будемо його тестувати. Тестувати його ми будемо, як і говорили завжди, в тісній співпраці з операторами зв’язку обережно, тобто ми будемо спочатку проводити технічну перевірку, впливає на трафік, не впливає на трафік, чи всі сервіси працюють успішно. І потім вже протестуємо його в бойовому режимі. Поки все йде нормально, коли експеримент завершиться, я розповім про результати», — сказав Жаров, уточнивши, то завершити тестування планується в середині жовтня.

За його словами, мова йде про проведення тесту в одному регіоні РФ. Інформація, про який саме регіон йдеться, не розголошується. Також Жаров зазначив, що тестування проводитиметься на обладнанні одного виробника, який повністю пройшов стендові випробування.

«Зараз на стенді йде експеримент ще з двома виробниками. Просто ті вимоги, які висувалися до обладнання, не всі виробники встигли виконати в ті терміни. Зараз ще два підходять до того, щоб пройти експеримент на стенді. І я вітаю це, оскільки в конкуренції народжується істина», — додав Жаров.

Нагадаємо, першого травня 2019 го Володимир Путін підписав закон «Про забезпечення сталої роботи російського сегмента інтернету (рунета) в разі його відключення від глобальної інфраструктури Всесвітньої мережі». Скорочено закон називають «Про ізоляцію рунета» або «Про суверенній інтернет».

По суті, новий закон під виглядом «забезпечення сталого, безпечного і цілісного функціонування інтернету» дозволить владі контролювати доступ до іноземних серверів, і, в разі необхідності, повністю відключати його, залишивши лише «дозволені» російські сайти.

Справа в тому, що Роскомнадзор не може розробити дієві інструменти обмеження доступу до певних онлайн-ресурсів, і найпростіші блокування IP-адрес на рівні провайдерів не стали перешкодою для мільйонів користувачів в Росії.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X