Поліцейський, дружина і порноактриса. Найважливіші події зі світу роботобудування 2017 року

28 грудня 2017, 21:07

НВ обрало найцікавіші події 2017 року у світі робототехники та штучного інтелекту

Отже в 2017 році роботи...

... Отримували громадянство

Людиноподібний робот на ім'я Софія, створений американською компанією Hanson Robotics, отримав підданство Саудівської Аравії. Софія стала першим роботом у світі, який отримав громадянство.

Відео дня

Оголошення про надання громадянства Саудівської Аравії було зроблено в ході саміту Інвестиційна ініціатива майбутнього в Ер-Ріяді.

Під час виступу Софія заявила, що їй випала честь отримати громадянство. "Я дуже пишаюся цією унікальною відзнакою. Це історичний момент – бути першим роботом у світі, який отримав громадянство", – сказала вона.

... Служили в поліції

Перший робот-поліцейський офіційно приєднався до складу поліції Дубая. Зріст нового робота становить 170 сантиметрів, вага – 100 кілограмів. Він обладнаний детектором емоцій, який розпізнає жести і сигнали руками на відстані до 1,5 метрів. Таким чином, робот може встановлювати контакт з людьми і виявляти порушників.

"Робокоп був розроблений з метою надання допомоги людям в торгових центрах або на вулицях, щоб допомогти нам у боротьбі зі злочинністю, берегти місто безпечним і підвищити рівень щастя", – говорить представник поліції емірату Дубай Халід Насер Аль Разукі.

Також робота оснащено навігатором на місцевості і він здатен спілкуватися шістьма мовами, включаючи англійську та арабську. Також Робокоп здатен робити відеозаписи і тим самим допомагати правоохоронцям знаходити злочинців.

... Уклали шлюб з людиною

Розробник штучного інтелекту Чжен Цзяцзя вирішив пов'язати своє життя з власним роботом. Чоловік провів весілля відповідно до китайських традицій. На церемонії були присутні мати інженера і кілька його друзів. Голова нареченої була покрита червоним покривалом, за традиційним звичаєм.

Повідомляється, що робот на ім'я Інін, вміє говорити простими реченнями у відповідь на звернення до нього, а також розпізнавати китайські ієрогліфи. Чжен розповів журналістам, що у нього є плани з модернізації Інін, щоб дати їй можливість ходити і робити деякі домашні справи.

"Моя мрія зробити свою власну дружину, нарешті, збулася. Я хочу бачити роботів у кожному будинку, і, в кінцевому рахунку, я хочу побудувати реалістичного робота-дівчину", – розповів Чжен місцевому телеканалу.

... Склали медичні іспити

Китайський робот Xiaoyi склав необхідний іспит і незабаром зможе отримати дозвіл на лікарську діяльність в Китаї. Робот, який діє під керуванням штучного інтелекту, набрав в іспиті 456 балів з 600 можливих.

Робота Xiaoyi було створено компанією AI IFLYTEK Co. Ltd. для збору та аналізу інформації про пацієнта. Завдяки іспиту, розробники алгоритмів штучного інтелекту довели, що Xiaoyi достатньо компетентний, щоб стати ліцензованим лікарем-практиком.

У компанії iFlytek планують, щоб Xiaoyi допомагав лікарям, для того, щоб підвищити ефективність лікування в майбутньому. iFlytek планує використовувати AI для поліпшення лікування раку і допомоги в навчанні лікарів загальної практики. Дослідники сподіваються, що AI допоможе більшій кількості людей отримати доступ до якісного медичного обслуговування.

Остання новина об'єднує історії про роботів та історії про програми штучного інтелекту. У 2017 році програми займалися не тільки іспитами. Отже, штучний інтелект...

... Створив порно з особою актриси

Користувач Reddit за допомогою алгоритму машинного навчання створив порно відео "за участі" особи актриси Галь Гадот. Автор зазначає, що використовував для накладення особи актриси "легко доступні матеріали і відкритий початковий код".

Звичайно, якість фейку поки ще не надто висока – ролик здається правдоподібним тільки на перший погляд. Уважний глядач, який буде дивитися саме на обличчя, швидко помітить розбіжності – обличчя, яке накладає на оригінальне відео нейромережа, зсунуто відносно обличчя моделі. Зокрема, оригінальне зображення можна помітити по краях обличчя Гадот.

Програмне забезпечення для створення подібних роликів базується на кількох бібліотеках з відкритим початковим кодом, таких як Keras і TensorFlow. Щоб зібрати знімки знаменитостей, автор ролика під ніком Deepfakes використовував пошук за картинкам Google, архіви, а також відео на YouTube. Система навчається за допомогою роликів на YouTube і зображень в Google, намагаючись зіставити фрагменти початкових фото з відеозаписом максимально правдоподібним чином. Процес створення ролика, залежно від потужності відеокарт і процесорів, може займати від кількох годин, до кількох днів.

... За 4 години освоїв шахи на рівні чемпіонів

Розробники DeepMind створили нейромережу, яка змогла сама навчитися гри в шахи за кілька годин і перемогла кращі аналогічні алгоритми. Програмі потрібно лише чотири години, щоб освоїти всі шахові знання людства.

Після того, як алгоритм AlphaZero ознайомили тільки з правилами шахів, без стратегії, всього за чотири години він освоїв гру такою мірою, що зміг обіграти найрейтинговішу шахову програму – Stockfish. У серії 100 ігор проти Stockfish, AlphaZero виграв 25 ігор, граючи білими, і три гри, граючи чорними. Решта партій завершилися внічию, перемог у Stockfish не було.

"Тепер ми знаємо, хто наш новий король. Це, безсумнівно, буде революціонізувати гру, але необхідно думати про те, як це може бути застосовано поза шахами", – зізнався дослідник шахів Девід Kремелі, глава сайту Chessable.

... Записав музичний альбом

Влітку 2017 року мережі з'явився альбом IAMAI, музику для якого повністю написано штучним інтелектом. Співачка Тарін Саутерн об'єднала зусилля зі стартапом Amper, який розробив систему штучного інтелекту, здатного створювати професійну музику за лічені секунди.

Розробники вказали лише на бажаний темп, ритм, настрій і стиль. Потім співачка написала свої власні тексти і поклала їх на музику Amper. Вийшов альбом IAMAI, що можна розшифрувати як "Я штучний інтелект". За задумом авторів Amper, така нейромережа буде корисною для підприємств і творців невеликого контенту, які не хочуть розбиратися з ліцензуванням музики і мають потребу в мелодійних фрагментів.

А в листопаді нейромережа створила музичні треки в стилі Black Metal, які дуже нагадують твори людей. Назви композицій, як і музику, було згенеровано без участі людини.

Альбом під назвою Coditany of Timeness було створено в рамках проекту Dadabots, яким керують музиканти і дослідники в галузі штучного інтелекту CJ Carr і Зак Зуковскі. Для створення музики вони використовують сильно модифікований алгоритм SampleRNN.

Показати ще новини
Радіо НВ
X