Поїздимо по вухах? Навіщо Apple купує Shazam і що це означає для конкурентів

11 грудня 2017, 20:02
Американські ЗМІ щосили смакують новину про те, що Apple купує популярний музичний сервіс Shazam. Ось все, що потрібно знати про цю епічну угоду

Новина підтверджена офіційно, аналітики вже щосили обговорюють причини угоди і її наслідки. Apple активно просуває себе в якості постачальника музики, пару років назад багато шуму наробила покупка виробника культових навушників Beats.

Відео дня

Придбання Shazam – легендарного сервісу, який прославився на зорі ери смартфонів завдяки функції розпізнавання будь-якого музичного треку "на слух", може стати важливою віхою для Apple.

Ось все, що потрібно знати про (можливу) угоду.

1 Купівля вельми реальна

Офіційно ні Apple, ні Shazam поки не підтверджують сам факт угоди. Але американські ЗМІ говорили про неї майже як про доконаний факт.

Деякі навіть говорять, що угода вже відбулася (минулого тижня), але з якоїсь причини про неї вирішили не повідомляти одразу.

Apple може використовувати Shazam для посилення своїх позицій в музичному напрямку
Apple може використовувати Shazam для посилення своїх позицій в музичному напрямку Фото:

2 Ціна питання

Поки немає офіційної заяви, сума угоди невідома. Раніше Shazam оцінювали досить дорого. За роки існування компанія залучила понад $143 млн інвестицій. У 2015 році компанія коштувала трохи більше $1 млрд.

Проте, за даними TechCrunch, сума нинішньої угоди не перевищить $400 млн.

Раніше цього року президент Shazam Річ Райлі констатував, що компанія ймовірно буде продана. Про причини не повідомлялось, хоча експерти констатували, що сервіс "уперся в стелю" своєї можливої монетизації.

3 Що за Shazam

Британська компанія Shazam розробила програму, яка дозволяє користувачам телефонів або звичайних комп'ютерів розпізнавати музичні композиції по короткому почутому фрагменту.

У вересні минулого року компанія повідомляла про мільярд завантажень Shazam.
Більшу частину доходів компанії складають комісійні виплати за треки, які були знайдені за допомогою програми у віртуальному магазині iTunes корпорації Apple, а потім придбані користувачами.

Таким чином, бізнес-модель Shazam і раніше була безпосередньо пов'язана з Apple.

4 Навіщо це потрібно Apple

Яблучна компанія активно розвиває музичний напрям, що не дивно, враховуючи, що в свій час саме музика стала локомотивом, який підніс Apple на вершину IT-індустрії (iPod, продаж музики через iTunes).

В останні роки Apple активно скуповує компанії, пов'язані з аудіо. Зокрема, була куплена компанія Emagic, яка розробила популярний аудіоредактор Logic. Також були придбані стрімінгові сервіси Lala і Swell Radio.

Найбільшою угодою в цьому напрямку було, звичайно, придбання Beats Music і Beats Electronics за $3 млрд.

Аудіо сфера — це не тільки музика. Apple купила дві компанії, пов'язані з технологіями розпізнавання мови — Novauris Tecnhologies і VocaliQ. Їх розробки нині використовуються для поліпшення алгоритмів роботи голосового помічника Siri в iPhone.

Можливо, розробки Shazam знадобляться Apple наступного року, коли на ринок вийде домашня "розумна" колонка HomePod.

У той же час, на думку ряду експертів, технології Shazam самі по собі вже давно не унікальні. І компанія більше зацікавлена в розкрученому бренді і додатку, ніж в технологіях, які стоять за ними.

Купівля Shazam дещо зміцнить позиції Apple на музичному ринку. Apple не доведеться "впилювати" функціонал, аналогічний до Shazam, в свої додатки. А користувачі зможуть продовжити користуватися звичним додатком і далі.

5 Які будуть наслідки?

Поки не ясно, як зміна власника відіб'ється на роботі програми.

Одна з імовірних сценаріїв — Shazam почне "ігнорувати" конкурентів iTunes, перенаправляючи користувачів після розпізнавання треку тільки на сервіс Apple.

Тобто Google Music і Spotify, які сьогодні також отримують замовлення від користувачів Shazam, позбавлятися певної частки свого трафіку і певної частки продажів.

Яка ця частка, сказати складно, компанії не публікують такі цифри.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X