Погрозили - і досить. ZTE може повернутися на ринок США

23 травня 2018, 08:00

Міністр фінансів США Стівен Мнучін під час бесіди з віце-прем'єром Китаю Лю Хевом досягли компромісу щодо питання щодо ZTE.

З китайського виробника можуть зняти всі санкції, які забороняли американським компаніям надавати йому свою продукцію, пише Engadget.

Заборона була введена після того, як було виявлено, що ZTE незаконно відправляє американські товари в Іран та Північну Корею. США присудили компанії штраф у $1,9 мільярда, але спочатку погодилися призупинити дію заборони на трирічний випробувальний термін. Однак після того, як компанія була спіймана на брехні, заборона була відновлена.

Відео дня

Деталі нової угоди ще опрацьовуються, але очікується, що китайська компанія буде додатково оштрафована, а в її керівництві грядуть зміни. Якщо всі деталі угоди будуть в підсумку узгоджені, то США знімуть заборону на поставки комплектуючих і програмного забезпечення для ZTE.

Джерела, знайомі з поточними переговорами, кажуть, що це питання стало козирем для США, і угода, швидше за все, буде міститиме зниження мита на продукти американського сільського господарства і прийняття зобов'язань щодо купівлі великих обсягів американських сільськогосподарських товарів.

Китайська компанія посідає п'яте місце за обсягом виручки серед світових виробників телекомунікаційного обладнання. Вона також випускає повний спектр мобільних пристроїв.

Раніше НВ повідомляло, що китайська компанія ZTE заявила, що припинила "велику операційну діяльність" після того, як адміністрація Трампа заборонила їй використовувати компоненти, вироблені в Сполучених Штатах. ZTE припинила "основні операції". На заводі ZTE в Шеньчжені було зупинено виробництво. Торгівля акціями ZTE припинена на кілька тижнів.

На думку експертів, ZTE може стати першою жертвою "нової холодної війни" між Китаєм і США, йшлося в статті New York Times.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X