Майже Нобелівка. Творці штучного інтелекту отримали престижну нагороду

27 березня 2019, 17:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Йошуа Бенжіо, Джеффрі Хінтон і Янн ЛеКун, які заклали основи сучасного ШІ, удостоєні премії Тьюринга з обчислювальної техніки. 

Цю нагороду називають аналогом Нобелівської премії в галузі цифрових технологій, пише The Verge .

Йошуа Бенжі, Джеффрі Хінтон і Янн ЛеКун, яких іноді називають "хрещеними батьками ШІ", були відзначені щорічним призом в $ 1 млн за свою роботу з основ глибокого навчання штучного інтелекту. Методи, розроблені тріо в 1990-х і 2000-х роках, дозволили зробити величезний прорив в таких завданнях, як комп'ютерний зір і розпізнавання мови. Їх робота лежить в основі сучасного поширення технологій штучного інтелекту, від самостійного водіння автомобілів до автоматизованої медичної діагностики.

Відео дня

З часів своїх перших робіт ці троє вчених зайняли чільні місця в дослідницькій екосистемі штучного інтелекту, охоплюючи наукові кола і промисловість. Хінтон ділить свій час між Google і Університетом Торонто; Бенжі - професор Монреальського університету та засновник компанії під назвою Element AI; в той час як ЛеКун - головний фахівець зі штучного інтелекту в Facebook і професор Нью-Йоркського університету.

Джефф Дін, глава підрозділу штучного інтелекту в Google, високо оцінив досягнення тріо. "Глибокі нейронні мережі відповідальні за деякі з найбільших досягнень в сучасній комп'ютерній науці. В основі цього прогресу лежать фундаментальні методи, розроблені лауреатами премії Тьюринга в цьому році Йошуа Бенжіо, Джеффом Хінтон і Янном ЛеКуном", - сказав Дін.

Методи глибокого навчання, розроблені цими вченими, лежать в основі багатьох технологій, таких як автомобілі з автоматичним управлінням.

ЛеКун каже, що він з оптимізмом дивиться на перспективи штучного інтелекту, але він також ясно говорить, що потрібно зробити набагато більше. Сучасні системи ШІ мають потребу у великій кількості даних, щоб зрозуміти світ, їх легко обдурити, і вони гарні тільки в певних завданнях.

"Чи будемо ми використовувати нові методи для створення інтелекту на людському рівні? Ймовірно, є ще 50 вершин в цій сфері, включаючи ті, які ми ще навіть не бачимо. Ми піднялися тільки на першу вершину. Може бути, на другу", - сказав Янн ЛеКун.

Премія Тюрінга є найпрестижнішою нагородою в галузі інформатики, за статусом вона аналогічна Нобелівської премії в академічних науках. Міжнародна Асоціація обчислювальної техніки щорічно присуджує премію одному або кільком ученим. Так, в 2016 році премію Тьюринга отримав винахідник інтернету Тім Бернес-Лі. Призовий фонд становить мільйон доларів, спонсором виступає компанія Google.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X