Хакери з Північної Кореї зламували своїх колег по всьому світу і примушували працювати на себе — Google
Північнокорейські хакери створили підроблений сайт про хакерство, за допомогою якого вони зламували своїх колег по всьому світу і таким чином вербували їх.
Багатомісячну кампанію північнокорейців викрив Google. Там вважають, що таким чином вони хотіли змусити хакерів працювати на них.
Хакери з Північної Кореї використовували фейкові акаунти в Twitter, де публікували різні повідомлення, відео, а також посилання на нібито блог, в якому аналізували різні уразливості і публікували нові уразливості нульового дня.
Zero-day — це уразливість, на яку у розробників не було часу на виправлення — 0 днів. Тобто потенційно, нею можна користуватися «прсто зараз».
Однак блог насправді опинявся підробкою, і жодних уразливостей там не було. Таким чином хакери поширювали вірус, що зламує тих, хто заходить на сайт і качає звідти файл з вірусом.
За даними Google, у деяких випадках хакерам вдавалося зламувати цілі, просто змушуючи їх відвідувати «блог» зі шкідливим ПЗ. Жертвам не допомагало навіть те, що вони використовували останні версії Windows 10 і Chrome з актуальними патчами безпеки. Зараз програмісти Google намагаються розібратися, як саме відбувався злам у такому випадку і пропонують винагороду кожному, хто знайде уразливість.

Північнокорейці працювали як на залучення широких мас, так і на те, щоб «зловити» певних хакерів. Для цього вони найчастіше користувалися LinkedIn, а також Telegram, Discord, Keybase і електронною поштою.
Спочатку вони втиралися до хакерів у довіру, листувалися, після чого запитували, чи хочуть вони спільно працювати над дослідженням уразливостей, і відправляли заражений проєкт Visual Studio, який і повинен був ламати комп’ютер жертви.

Після цього кілька дослідників показали, що дійсно опинялися цілями північнокорейців, а портал Virus Total навіть створив графік з усіма сайтами, якими користувалися хакери.
Користувач на ім'я Річард Джонсон розповів, що отримав шкідливе ПЗ, але запустив його на віртуальній машині, щоб протестувати. У підсумку, образ диска, на якому Джонсон запустив файл, був пошкоджений і самозруйнувався.
Засновник компанії з кібербезпеки Hyperion Gray Алехандро Касерес розповів, що його все-таки зламали. Хакер діяв за описаною вище схемою — написав йому в Твіттері та попросив допомогти з уразливістю нульового дня, після чого надіслав заражений файл. Тепер Касерес пропонує $20 тис. кожному, хто надасть йому інформацію про особу зловмисника.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.