Перевірте свою. У мережі вкрали дані близько 773 млн email-адрес

17 січня 2019, 14:23

Австралійський експерт з кібербезпеки заявив про перший масовий виток даних у 2019-му році. За його даними, постраждали близько 773 млн унікальних email-адрес і 21 млн паролів.

У 2018 року слово "витік" траплялося на різних інтернет-порталах частіше, ніж будь-коли до цього. До кінця року користувачі навіть звикли до подібних новин, і крадіжка даних декількох мільйонів людей вже стала звичайною справою.

Відео дня

Звичайно, найчастіше з витоками даних була пов'язана американська соцмережа Facebook. Але, іноді, підозри падали і в сторону Google, Apple та навіть української Нової Пошти.

Не минуло й 17 днів у новому 2019 році, як одна з головних хвороб сучасного цифрового світу знову проявила свої симптоми.

Як передає The Next Web, австралійський експерт з кібербезпеки Трой Хант повідомив про масовий витік унікальних email-адрес. За словами Ханта, минулого тижня користувачі кілька разів зверталися до нього з проханням перевірити масив даних, який завантажили на файлообмінник MEGA.

Вкрадена інформація вміщала 12 тис. файлів і близько 2,7 млрд записів із загальним розміром у 87 Гб. Кіберексперт заявив, що пізніше файли були видалені з платформи, але вони досі зберігаються на популярному хакерському форумі і вміщають "колекцію з понад 2000 баз даних і комбінацій паролів та email-адрес, які зберігаються тематично".

The next web
Фото: The next web

Всього повідомляється про витік 773 млн унікальних email-адрес і 21 млн паролів.

"Можливо, це найбільша витік даних після колосального краху Yahoo у 2013-му, який торкнувся майже трьох мільярдів акаунтів. Єдина втіха у тому, що ці файли не мають конфіденційної інформації, наприклад інформації про кредитні картки", - пише The Next Web.

Щоб перевірити, чи є серед вкрадених даних ваша електронна скриня, можна скористатися сервісами, що перевіряють email та паролі на предмет їх витоку в мережу.

Одним з таких є сайт Have I been Pwned. Сервіс аналізує постраждалі бази даних і знаходить відповідності з вашою інформацією.

Have I been Pwned
Фото: Have I been Pwned

НВ вже неодноразово писало про те, як захистися свої особисті дані в мережі. Серед основних порад - використання менеджера паролів і анонімайзерів, налаштування конфіденційності акаунтів, перевірка безпеки програмного забезпечення та автентичності веб-сайтів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X