У Пентагоні дуже здивувалися. Як росіяни спробували заглушити сигнал Starlink — і сіли в калюжу

21 квітня, 20:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Комплекс радіоелектронної боротьби для протидії супутниковим системам на низьких кругових орбітах (Фото:ріа)

Комплекс радіоелектронної боротьби для протидії супутниковим системам на низьких кругових орбітах (Фото:ріа)

Дейв Тремпер, директор відділу радіоелектронної боротьби в канцелярії міністра оборони США, розповів, як російські фахівці намагалися вести радіоелектронну боротьбу.

У Пентагоні приділяють велику увагу методам захисту від небажаного вторгнення. У тому числі, коли йдеться про постійний та стабільний інтернет. Важливість останнього усвідомлюють і в Україні, тому одразу після вторгнення Росії на територію Мінцифри подало запит на отримання терміналів Starlink. Ілон Маск відгукнувся відразу, і з моменту встановлення його продукту в Україні цей тип зв'язку став об'єктом полювання для росіян. У Москві навіть був розроблений комплекс радіоелектронної боротьби для протидії супутниковим системам на низьких кругових орбітах, за допомогою якого, вірогідно, і хотіли заглушити сигнал супутників SpaceX.

Відео дня

Про спроби російських фахівців встигли написати багато ЗМІ, і програмісти компанії вирішили посилити захист продукту.

«Starlink додав рядок коду і виправив усе, - розповів Тремпер виданню defensenews. — Несподівано глушлива атака перестала бути ефективною. З погляду технолога РЕБ, це фантастика і те, як вони це зробили, мене вразило».

Тремпер сказав, що Пентагон очікував від Росії набагато потужнішої радіоелектронної боротьби, але попередив, що це не означає, що можна втрачати пильність і що подальші спроби росіян зазнають невдачі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X