Відібрати і поділити. Американський сенатор хоче припинити монополію Apple, Google, Facebook та Amazon

13 березня 2019, 07:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Член Демократичної партії США Елізабет Уоррен пропонує заборонити крупним компаніям торгувати продуктами і сервісами на своїх платформах.

Після неодноразових погроз президента США Дональда Трампа зробити продукцію компанії Apple дорожчою через їх виробничі потужності у Китаї, можна було припустити, що республіканці є серйозною проблемою для великих корпорацій.

Відео дня

Але, як виявилося, більш серйозні проблеми можуть спричинити представники Демократичного альянсу США. Сенатор від штату Массачусетс Елізабет Уоррен пропонує поділити фінансову діяльність техногігантів і заборонити їм продавати свої товари і послуги на своїх же платформах.

Причому йдеться не тільки про Apple, а про всі компанії, які мають дохід понад $25 млрд на рік. Насамперед Уоррен каже про Google, Facebook, Amazon і Apple. Оскільки всі ці компанії отримують зазначений річний дохід і мають свої торгові майданчики для поширення своїх же продуктів,  незабаром їх можуть позбавити серйозного джерела заробітку.

В інтерв'ю редактору видання The Verge Нілаю Пателу сенатор розповіла, що такі великі компанії використовують перевагу на ринку, їхні продукти з'являються у кращих місцях і є більш близькими до покупця не тому, що вони насправді кращі.

Таку гру можна розіграти буквально мільйон разів

"Мене хвилює те, що я бачу переваги великих платформ, і тому я кажу їм: "Стоп. Ви не можете використовувати інформацію, яку ви збираєте". Тому що таку гру можна розіграти буквально мільйон разів, правильно? Так не буде ніякого змагання", - розповіла Уоррен в інтерв'ю The Verge.

Сенатор запевняє, що обмеження діятимуть не тільки для найбільших техногігантів із США, а для всіх компаній, які потрапляють під критерії.

За словами Елізабет Уоррен, заборона інтернет-компаніям збирати і використовувати секретну інформацію для продажу товарів, а також розміщувати їх в найбільш вигідних місцях призведе до поліпшення ситуації на ринку для всіх.

"Люди мають розуміти, що коли Standard Oil розділили на Standard of Ohio, Standard of New Jersey, Standard of California і т.і., вони фактично принесли великий прибуток всім акціонерам і керівникам. Роздроблені компанії дозволяють людям увійти на ринок і торгувати більше, це створювало більше конкуренції. Вони не отримували монопольний прибуток - це зворотний бік - але деякі з них стали набагато більш конкурентоспроможними", - пояснює Уоррен.

Член Демократичної партії турбується не тільки про економічну владу таких компаній як Amazon, Google, Facebook і Apple, але й про їх політичний вплив. Тому, вона каже, що якщо продукти і дочірні проекти великих корпорацій дійсно такі гарні, то їм не варто боятися подібних поділів.

Крім цього, Елізабет Уоррен збирається запровадити податок на багатство: 2% - для американців зі статкками понад $1 млн, і 3% - для американців зі статкками понад $1 млрд. Для довідки, загальний капітал президента США Дональда Трампа оцінюють в $3,1 млрд, а засновника Amazon і за сумісництвом найбагатшої людини на планеті Джеффа Безоса - в $137 млрд.

У лютому 2019-го стало відомо, що автор пропозиції про обмеження монополій великих компаній візьме участь у виборах президента США в 2020 році.

Нагадаємо, влітку 2018-го Антимонопольний комітет Європейського Союзу заявив, що Google має виплатити $5,1 млрд за порушення правил конкуренції на ринку смартфонів.

Повідомлялося, що каліфорнійська IT-корпорація, яка є розробником операційної системи Android, пошукача Google Search і веб-браузера Chrome, мала угоди з HTC, Huawei і Samsung, згідно з якими ці виробники мали спочатку встановлювати сервіси Google на своїх смартфонах.

Антимонопольний комітет також заявляв, що Google фінансово стимулювала виробників електронних пристроїв і операторів мобільного зв'язку для просування своїх послуг. Компанія нібито вимагала від виробників підписувати угоди про те, щоб вони не продавали смартфони з модифікованими версіями Android, в яких не було додатків Google.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X