Відмивають репутацію. Що потрібно знати про масштабне оновлення Facebook

1 травня 2019, 12:22

Соціальна мережа Facebook анонсувала оновлення дизайну і функціональної частини свого сайту і додатку. НВ розбиралося, в чому суть нових оновлень і як вони допоможуть користувачам.

Днями, на конференції для розробників F8, керівництво соціальної мережі Facebook анонсувало оновлення дизайну і додавання нових функцій до свого сервісу. Про зміни сайту і додатку соцмережі розповіли топ-менеджери Facebook, враховуючи засновника компанії Марка Цукерберга.

Відео дня

Оновлення сервісу називають FB5 і, схоже, це буде найсерйозніше перетворення Facebook з часів його запуску у 2004-му.

Що з дизайном?

Головна зміна, про яку заявили в Facebook - зникнення традиційної синьої шапки меню соцмережі. Майже весь сайт буде пофарбований у білий колір, а традиційний синювато-блакитний відтінок залишиться лише в лого Facebook у лівому верхньому кутку і оформленні деяких піктограм.

Ключові елементи Facebook залишаться на своїх місцях: по центру - стрічка новин, ліворуч - меню соцмережі з групами, додатками, налаштуваннями і додатковими функціями, праворуч - список друзів.

Facebook
Фото: Facebook

Значну частину праворуч основного меню оновленого Facebook також займе нова плашка - Групи. Завдяки розширенню можливостей цієї функції і залученню користувачів до комунікації в різних онлайн-спільнотах, керівництво соцмережі планує повернути довіру аудиторії і відмити себе від численних скандалів з витоком персональної інформації.

Навіщо потрібні Групи?

Групи або спільноти в Facebook, як, власне, і в будь-якій іншій соцмережі, об'єднують людей за інтересами і дозволяють підписуватися на той контент, який їм подобається. У новому оновленні розробники соцмережі планують розширити можливості груп для "поліпшення приватної комунікації користувачів".

Як пише Bloomberg, останніми роками користувачі Facebook стримувалися від того, щоб постити інформацію публічно і шукали більш інтимні шляху спілкування зі своїми друзями та сім'ями. Крім цього, Групи були одним з ключових доповнень соцмережі, через яке Facebook звинувачували в поширенні фейкових новин, таргетованій політичній агітації і, як наслідок, використанні персональних даних користувачів.

Тепер, коли керівництво соцмережі помітило, що більше людей хочуть спілкуватися саме в таких спільнотах - Facebook вирішив зробити Групи комфортнішими і безпечнішими. Зокрема, спільноти буде легше шукати, ґрунтуючись на ваших інтересах і рекомендаціях.

Facebook
Фото: Facebook

Компанія додає і окремі функції для окремих типів спільнот. Наприклад, члени груп, пов'язаних зі здоров'ям, зможуть попросити адміністраторів публікувати пости анонімно. До того ж, користувачі зможуть репостити записи прямо у спільноти, в яких вони перебувають за допомогою кнопки репосту в основній стрічці новин.

"У нас зараз не найсильніша репутація в сфері конфіденційності. Нам потрібно змінити спосіб управління компанією сьогодні... Воно (оновлення - ред.) набагато більше сфокусовано на спільнотах і робить їх такими ж важливими, як і друзів", - говорив засновник Facebook Марк Цукерберг на конференції F8.

Майже Tinder

Дочірній сервіс для знайомств Facebook Dating отримав нову функцію Secret Crush, яка дозволяє зареєстрованим там "проявляти інтерес" до своїх друзів у соцмережі. Зізнатися в своїх симпатіях можна максимум 9 людям, і якщо хтось відповість взаємністю на повідомлення про Secret Crush - Facebook створить пару, як у сервісі для знайомств Tinder.

Facebook
Фото: Facebook

У звичайному ж пошуку друзів у соцмережі з'явиться додаток Meet New Friends, за допомогою якого користувачі зможуть побачити рекомендації для додавання в друзі людей, які живуть або працюють поруч. У Facebook говорять, що ця функція опціональна, і рекомендації друзів будуть показувати тільки тим, хто сам їх активував.

Не відходячи від каси

Ще одне оновлення повинен отримати сервіс для онлайн-торгівлі Facebook Marketplace. "Користувачі, які продають там товари, незабаром зможуть проводити оплати прямо через Facebook, враховуючи витрати на пересилку", - говорять у компанії.

Зараз люди, які торгують на Marketplace, повинні проводити оплату через сторонні фінансові сервіси, але після оновлення вони зможуть розплачуватися безпосередньо на платформі через PayPal - ту ж систему оплати, яку використовують для внутрішніх покупок в Instagram.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X