А ти захищаєшся? Як убезпечити свої акаунти в Facebook та інших інтернет-сервісах

22 березня 2019, 20:29

У Facebook зізналися, що мали доступ до паролів користувачів. НВ зібрало кілька порад, як захистити свій цифровий підпис у онлайн-мережі.

Скажи мені, який у тебе пароль, і я скажу хто ти. І справді, за реквізитами входу користувача на сайт можна визначити, як він ставиться до кібербезпеки і чи знає він взагалі, що це таке.

Відео дня

Як уже писало НВ, днями керівництво соцмережі Facebook підтвердило, що співробітники компанії мали доступ до паролів користувачів.

За даними Facebook, у відкритому доступі для розробників соцмережі зберігалися паролі сотень мільйонів користувачів спрощеного додатку Facebook Lite, десятків мільйонів акаунтів класичного Facebook і десятків тисяч користувачів Instagram.

Представники соцмережі заявили, що ніхто поза Facebook не зміг отримати доступу до файлів з паролями, а саму проблему виправили. Всі користувачі, чиї паролі стали доступними третім особам, повинні отримати повідомлення про це.

Звичайно, від таких проколів у великих компаніях не можна застрахуватися, але цей випадок ще раз привернув увагу до проблеми безпеки особистих даних в інтернеті і нагадав, що до цього потрібно ставитися більш ніж серйозно.

З огляду на це, НВ представляє кілька простих, але надійних порад, як убезпечити свій пароль в інтернеті.

Складність і періодичність зміни

Перше правило при встановленні пароля, - чим складніше - тим краще. Послідовні набори цифр, номери телефонів і дати народження підійдуть хіба що для шифрування публічної WiFi-мережі у одному з міських кафе.

Найкраще використовувати комбінації слів та цифр, а найнадійнішим варіантом є пароль з кількох великих, кількох маленьких літер, між якими буде хоча б шестизначне число.

Не забувайте також і частіше міняти паролі, - як мінімум один раз на місяць, але можна і частіше. Найбільша помилка - використання одного пароля відразу для декількох сайтів. Так же ніхто не робить, правда?

Менеджер паролів

Ця опція допоможе розібратися з купою символів для шифрування і захисту ваших акаунтів. Менеджери паролів існують як у вигляді розширень для браузера, так і у вигляді звичайних програм і додатків.

Такі помічники вмить генерують складну комбінацію пароля для будь-якого сайту та зберігають її, щоб ви не забули, а також нагадують коли і де прийшов час змінити пароль.

Останнім часом їх розвелося дуже багато в різних онлайн-магазинах, - буквально на будь-який смак і колір, а також за будь-які гроші. Звичайні українці, звичайно, піклуються про надійність своїх паролів в мережі, але не настільки щоб платити за це по кілька десятків доларів.

Судячи зі свіжих добірок профільних видань PCMag, Digital Trends і CNet одними, з кращих безкоштовних менеджерів паролів для різних операційних систем є:

LogMeOnce - особливістю сервісу є те, що він може захистити доступ до телефону завдяки перевірці вашої фотографії, а також робить знімок того, хто спробує розблокувати телефон. Програма може видалити/заблокувати ваші дані віддалено і має до них доступ через хмарне сховище. Платна Professional версія для iOS, Android, Windows і Mac коштує $12 на рік, а варіація Ultimate - $39;

LastPass - крім всіх інших, цей сервіс можна встановити і на операційну систему Linux. На відміну від конкурентів, додаток є повністю хмарним, але зате може автоматично змінювати паролі. Ціна на річну передплату варіюється в діапазоні від $12 до $24;

Sticky Password - сервіс працює на всіх операційних системах і у всіх браузерах, крім Microsoft Edge. У ньому неможливо створити цифровий гаманець, але, в іншому, там можна використовувати практично всі способи захисту, враховуючи біометричну ідентифікацію. Вартість платної версії на рік - $30;

Blur - програма надає захист не тільки паролів і даних, а й онлайн-платежів, створюючи віртуальні банківські карти. Сервіс може використовувати як внутрішню пам'ять пристрою, так і хмарні сховища. Традиційно, Blur доступний на iOS, Android, Windows і Mac, а якщо захочете купити платну версію - доведеться раз на рік викладати $40;

Dashlane - з аналогічною річною вартістю підписки у $40 за платну версію, цей сервіс, крім іншого, пропонує контролювати, які сайти погано захищені і повідомляти вам про це;

EnPass - доступне не тільки на "чотирьох китах" iOS, Android, Windows, Mac, але і на менш популярних Linux, Chromebook і BlackBerry OS це додаток славиться своєю крос-платформенністю, може бути встановлено практично на всі браузери і пов'язане з більшістю популярних хмарних сервісів. Щоб отримати платну версію, потрібно всього один раз заплатити $10.

Багатофакторна автентифікація

Один з найбільш надійних способів захисту пароля - об'єднання його з мобільним номером телефону або з будь-якими іншими пристроями. Якщо на сайті, де зареєстрований ваш аккаунт є така опція - її потрібно підключити у першу чергу.

Багатофакторна автентифікація перевірятиме, чи дійсно ви заходите на сайт за допомогою відправки коду в SMS-повідомленні або очікування вашого підтвердження на іншому пов'язаному пристрої.

Іноді це може дратувати, але, в цілому, штука корисна.

Безпечні сайти

Навіть найскладніший пароль не зможе вберегти неуважного користувача. Поширені випадки, коли зловмисники підробляють сайти онлайн-банкінгу, фінансових систем або будь-яких інших ресурсів для грошових переказів.

На вигляд, підроблена онлайн-сторінка здається такою, на яку ви заходили завжди, але якщо подивитися на адресний рядок сайту - у підробок відсутня піктограма ідентифікації.

В URL офіційних захищених сайтів завжди має бути зображений закритий зелений замок, - це означає, що компанія використовує Сертифікат Розширеної Перевірки EV, підробити який практично неможливо.

(не)Збереження паролів

Наостанок, швидше запобіжний захід, ніж правило, - не рекомендується використовувати автоматичне збереження паролів. Так, функція досить зручна і заощаджує час входу на різні сайти, але, знову-таки, це може привести до того, що ви полінуйтеся змінити пароль зайвий раз.

Можливо також, що ваш гаджет потрапить до руку злодіїв. Чи згадаєте ви тоді, на яких сайтах у вас був автоматично збережений пароль?

До речі, про те, як убезпечити інформацію в своєму смартфоні в разі його крадіжки, НВ писало у цьому матеріалі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X