Острів скарбів. Як біткоін-мільярдер відкриває перший криптовалютний банк на Мальті

15 липня 2018, 07:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Один з найбільших кріптобізнесменов інвестував у створення децентралізованого громадського банку на Мальті. Унікальна фінансова структура може стати основою економіки майбутнього.

Поки весь світ платить податки на додану вартість центральним банкам, а Україна і взагалі стоїть у кілометрових чергах для оплати комунальних послуг, криптоанархісти вже створюють свою імперію.

Відео дня

Не довіряючи жодному з існуючих держав, новий криптовалютний Вавилон планують побудувати на одній з найбільш лояльних територій до цифрових грошей - Мальті.

Невеликий острів в Середземному морі відомий своєю відкритістю до інвестицій та позитивним для криптовалют законодавством.

Так, близько місяця тому, найбільша за обсягами торгів біткоін-біржа Binance (річний прибуток якої може скласти один мільярд доларів) відкрила банківський рахунок на Мальті.

А тепер, власник біржі - криптовалютний мільярдер Чанпен Джао - вирішив проінвестувати в будівництво на острові першого у світі децентралізованого громадського банку.

Як пише Bloomberg, Чанпен Джао особисто стоїть за ідеєю проекту Founders Bank (Банк Засновників) і його ініціативи широко вітаються діючою мальтійської владою.

«Ласкаво просимо на Мальту, Binance! Ми плануємо стати світовими лідерами в регулюванні блокчейн-підприємств, юрисдикцією якості, і вибору для фінтех компаній світового класу» - написав прем'єр-міністр Мальти Джозеф Маскат в Twitter.

Засновник біткоін-біржі Binance вже вклав п'ятивідсоткову частку в банк, загальний капітал якого, згідно доінвестиційної оцінцки, повинен скласти € 133 млн або $155 млн.

Binance та інші прихильники великого блокчейн-проекту на Мальті говорять, що вони збираються перетворити стартап в перший децентралізований громадський банк у світі.

Але для цього криптобізнесменам ще потрібно буде отримати дозвіл, адже Мальта є країною-членом Європейського Союзу, і створення такої інституції необхідно узгоджувати з Європейським центральним банком.

За задумом, Founders Bank буде здійснювати свою діяльність завдяки фандрейзінгової платформі Neufund, яка заснована на технології блокчейн. Берлінська компанія Neufund створить інвестиційний проект, спеціально для якого випустять токени - одиницю обліку криптовалюти. Будь-який користувач зможе купити ці токени, і, таким чином, придбати частку в пакеті активів банку. Так, в разі успіху, клієнти Founders Bank будуть його власниками.

Це чудово, як концепція

«Це чудово, як концепція. Очевидно, що проекту доведеться витримати регулятори по боротьбі з відмиванням грошей. Головне питання буде, - як регулюючі органи це бачать?» - прокоментував для Bloomberg Марк Оствальд, глобальний стратег-аналітик ADM Investor Services International.

За повідомленнями Bloomberg, Binance раніше заявляли, що продаж нової криптовалюти Founders Bank може початися вже до кінця поточного року, відповідно до німецького законодавства, через одну з головних європейських фондових бірж. Яка саме фондова біржа буде здійснювати продажі - поки невідомо.

Нагадаємо, що новини про інвестиції Чанпена Джао в перший децентралізований банк на Мальті з'явилися через тиждень після прийняття в країні трьох законів, які заохочують розвитку бізнесу, заснованого на блокчейн-технологіях.

Представники біржі заявили, що «законопроекти створили сприятливе середовище для блокчейн-компаній і усунули невизначеності, пов'язані з ринком децентралізованих активів».

Чи зможуть криптоадепти відійти від регламенту і вимог центральних банків, і створити свою, практично офіційну, цифрову валюту, за оборот якої зможуть відповідати її ж користувачі, - зараз буде залежати від того ж Європейського центрального банку.

Припустимо, що цей проект буде вдалим і люди зможуть офіційно купувати і торгувати криптовалютою, - скільки ще часу має пройти для того, щоб ці цифрові гроші були належним чином інтегровані до сучасних потреб і масовий користувач реально почав їх використовувати?

Світ так довго йшов до централізованих фінансових інструментів, і зараз, усвідомивши всі їх недоліки, знову з'являються бізнесмени, які хочуть впроваджувати альтернативні відокремлені рішення і надавати їм юридичної сили. Чи не йде це врозріз концепції криптовалюти і технології блокчейн в принципі?

Якщо запропонований розподілений ланцюжок дійсно буде вдосконалена і по-справжньому розділений між усіма користувачами нової криптовалюти - то сенс в цьому, звичайно, є.

Але централізація, так чи інакше, все одно залишиться, або в особі якірних інвесторів нового банку, або в особі тих, хто заволодіє більшістю його токенів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X