Зупиніть Марка. Співзасновник Facebook вимагає позбавити Цукерберга монополії на ринку

10 травня 2019, 11:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Один з творців Facebook Кріс Хьюз зажадав від влади США позбавити керівника соцмережі Марка Цукерберга монопольних позицій на ринку.

Для цього, на думку Хьюза, потрібно вивести додаток для обміну фотографіями Instagram і месенджер WhatsApp з-під контролю Facebook, повідомляє Deutsche Welle .

Співзасновник найбільшої в світі соціальної мережі Facebook Кріс Хьюз впевнений, що Федеральна торгова комісія зробила помилку, дозволивши Facebook Inc. придбати Instagram і WhatsApp. Тепер влада США повинні позбавити керівника компанії Марка Цукерберга монопольних позицій на ринку.

Відео дня

"Найбільша помилка Федеральної торгової комісії полягала в тому, щоб дозволити Facebook придбати Instagram і WhatsApp", - упевнений американський підприємець.

За словами Хьюза, в 2012 році ці нові сервіси наступали на п'яти Facebook, оскільки вони були розроблені безпосередньо для використання на смартфонах, а корпорація ще тільки намагалася розкрутитися на цих пристроях. "Марк придбав їх, а ФТК це схвалила", - зазначив Кріс Хьюз, додавши, що влада США повинні взяти ситуацію під контроль.

За словами Хьюза, Цукерберг фактично володіє 60 відсотками акцій компанії і тому одноосібно може вирішувати, як налаштувати алгоритми Facebook, що користувачі будуть бачити в стрічці, які налаштування конфіденційності вони зможуть використовувати і які з їхніх повідомлень будуть доставлені. Глава корпорації встановлює правила, які саме висловлювання вважати підбурюванням і розпалюванням ненависті.

Крім того, у керівника Facebook Inc. достатньо ресурсів, щоб придбати компанію конкурента, заблокувати її діяльність або скопіювати її продукцію.

Напередодні чергових річних зборів акціонерів Facebook, наміченого на 30 травня, частина з них зажадала, щоб Цукерберг пішов з поста голови ради директорів. У заяві на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США зазначалося, що в результаті ряду прорахунків керівництва компанія втратила 40 відсотків оціночної вартості, починаючи з липня 2018 року.

Автори заяви поклали відповідальність за ці втрати безпосередньо на Цукерберга, який, на їхню думку, фактично одноосібно управляє компанією. Для оптимізації роботи пропонується, серед іншого, обрати замість Марка Цукерберга незалежного голови ради директорів Facebook.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X