Основний інстинкт. Все, що потрібно знати про сексуальний скандал в Google

29 жовтня 2018, 20:03

Журналісти Нью-Йорк Таймс відкопали нового Гарві Вайнштейна, цього разу в IT-індустрії. Газета з'ясувала, що творець Android Енді Рубін залишив Google в 2014-му не зі своєї волі. Його про це попросив сам президент компанії Ларрі Пейдж після того, як дізнався про сексуальні домагання Рубіна до однієї зі співробітниць.

 

Як уже писало НВ, каліфорнійська IT-корпорація за два роки звільнила 48 співробітників через звинувачення в сексуальних домаганнях.

Гендиректор Google Сундар Пічаї заявляв, що компанія приймає "все більш жорстку лінію" поведінки щодо проступків сексуального характеру і жоден зі звільнених співробітників, звинувачених у домаганнях, не отримав ніяких виплат після звільнення.

Відео дня

Але, журналісти The New York Times знайшли іншу інформацію.

Що дізналися?

Згідно з розслідуванням популярної американської газети, один з творців Android Енді Рубін отримав $90 млн після того, як пішов з Google в 2014-му через сексуальний скандал.

The New York Times посилається на інших керівників Google і пише, що у Рубіна був позашлюбний зв'язок з однією зі співробітниць, яку він схиляв до орального сексу у 2013-му.

Пізніше, засновник Google Ларрі Пейдж, нібито особисто, попросив його про добровільний відхід у відставку. Ймовірно, завдяки цьому, інцидент вдалося приховувати кілька років.

Що кажуть в Google?

Публікація викликала обурення насамперед у діючих співробітників компанії. Крім заяв гендиректора Сундара Пічаї про боротьбу з подібними випадками, деякі ключові фігури в Google також розкритикували можливе приховування винних.

"Звіт The New York Times про керівника Google Енді Рубіна та інших колишніх топ-менеджерів є нищівним. Наскільки я вірю в підтримку компанії, в якій ви працюєте, – настільки й необхідно озвучувати речі, з якими ви докорінно не згодні", - написала у Twitter одна з розробників Google Cанетта Танака Слоан.

Gizmodo повідомляє, що це питання також було винесено на порядок денний під час зустрічі з головними керівниками минулого тижня.

"Кілька дій компанії чітко демонструють, що захист впливових гвалтівників буквально і образно цінніші для компанії, ніж добробут їх жертв. Які конкретні рішення будуть вчинені, щоб запобігти цьому?", - саме це обговорювали на зустрічі Google, за інформацією "присутніх там людей".

Що говорить обвинувачений?

Розлучений 55-річний розробник Android Енді Рубін заперечує будь-які звинувачення на свою адресу і каже, що в матеріалі The New York Times є безліч неточностей щодо його роботи в Google, і значно перебільшена сума виплат, які він отримав.

Рубін заявляє, що ніколи не займався сексом в готельному номері, вся подібна інформація сфальсифікована і є "частиною кампанії для його приниження під час розлучення і боротьби за опікунство".

"Я глибоко стурбований, що анонімні керівники з Google коментують моє особисте життя і перекручують факти", - написав він у Twitter.

До того ж, журналісти вказали, що Енді Рубін був одним з трьох менеджерів, яких захищав Google за останні 10 років. За їх даними, корпорація виплачувала всім обвинуваченим мільйони доларів, а один з них навіть залишався на високооплачуваній посаді.

Нагадаємо, за останній рік було чимало викриттів старих історій з домаганнями (зокрема, з кінопродюсером Гарві Вайнштейном і актором Кевіном Спейсі). Не стала винятком і IT-сфера: одним з останніх великих скандалів у цій галузі була відставка генерального директора Intel Брайана Кржаніча кілька місяців тому. Фахівці підтвердили, що у топ-менеджера, який провів всю свою кар'єру в Intel, були інтимні стосунки з одним із співробітників.

Ще більш резонансними були секс-скандали в Uber, які також нещодавно призвели до звільнення віце-президента компанії Камерона Поецшера.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X