Опіум для народу. Як новий бюджетний Xbox захопить ринок ігрових консолей

24 липня 2018, 14:00

Microsoft оголосили про створення стрімінгового дешевого Xbox нового покоління. Модель може змінити правила гри на ринку та залишитися поза конкуренцією.

Magnavox Odyssey - це перша в світі домашня ігрова консоль, яка була випущена на початку 1970-х і дала старт розвитку подальшим Atari, Nintendo, Sega і т.д.

Сьогодні ж надзвичайно прибуткову сферу ігрових приставок фактично розділили між собою три компанії: Sony Interactive Entertainment, які випускають одну з найпопулярніших консолей PlayStation; Microsoft, кому належить трохи менше популярна приставка Xbox; і японські старожили ігрового сектору - Nintendo, зі своїми моделями Wii.

Відео дня

Сучасні консольні війни залежать від багатьох факторів, починаючи від продуктивності пристроїв та закінчуючи ліцензіями на ігри. Але тепер, Microsoft Xbox може суттєво вирватися вперед за рахунок дешевої приставки нового покоління, яка буде використовувати потужності сервера компанії через інтернет.

Як пише TechCrunch, нові моделі Xbox будуть доступні у двох варіаціях - класична консоль, коли ти купуєш «залізо» і запускаєш на ньому ігри, та революційний для ринку стрімінговий варіант зі спрощеним апаратним забезпеченням, яке призначене для дистанційного запуску ігор.

Така технологія називається хмарними обчисленнями або безсерверною архітектурою, хоча, по суті, це помилка, адже сервери є, просто вони перебувають не у користувачів, а «транслюються» через інтернет-з'єднання.

В цьому випадку Microsoft, ймовірно за допомогою свого хмарного сервісу Azure Сloud, надаватиме свої потужності власникам нового Xbox та буквально відтворюватиме ігри за них, передаючи лише зображення та доступ до управління.

Звичайно, Xbox наступного покоління буде мати і свої процесори для того, щоб уникнути затримок в транслюванні. Але, все одно, очікується, що комплектація таких консолей дозволить зробити їх набагато дешевше.

У поєднанні з продажами ігр та онлайн-сервісів, успіх на цьому полі може забезпечити вихід Xbox в лідери по реалізації ігрових приставок.

Відомо, що Sony та Nintendo не мають подібних платформ з хмарними обчисленнями. Хоча, нещодавно, у Sony розповіли, що повністю припинять виробництво PlayStation 4 до 2021-го. Приблизно в цей період у світ повинно вийти нове покоління PS5.

Раніше, НВ вже писало про те, що Google також планує створити бюджетну консоль з безсерверною архітектурою.

Каліфорнійська IT-корпорація розробляє хмарну ігрову платформу, яка повинна стати конкурентом для Sony PlayStation та Microsoft Xbox. Повідомляється, що компанія навіть може запустити сервіс з безкоштовними іграми, що істотно збільшить шанси на боротьбу з гігантами ігрового ринку.

Google також розвивають технології безсерверної архітектури, та, на ряду з Microsoft Azure Functions, пропонують свій сервіс хмарних обчислень Google Cloud Functions. Створення власної бюджетної консолі Google може бути лише одним із кроків у розвитку і боротьбі за новий перспективний напрям.

Згідно з дослідженням компанії Digital Ocean, безсерверну архітектуру Amazon Web Service Lambada використовують 58% з 4800 опитаних програмістів, 23% користуються хмарами Google, і лише 10% респондентів обрали сервіс Microsoft.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X